Úvod > Ingredience > Chuťové ingredience

Chuťové ingredience

Do této skupiny produktů patří látky určené ke zvýraznění chuťově – aromatické kompozice finálních výrobků. Zajišťují jejich plnou, vyváženou a výraznou chuť, používají se jako základní ingredience pro chuťové zvýraznění profilu výrobků, ale i v kombinaci s aromaty či jinými pochutinami (sušený sýrový prášek, sušené houby, sušené maso,…). Jejich předností je rychlé uvolnění chuti a dlouhé působení chuťového vjemu. Jsou nositelem tzv. “umami” efektu.

Základní surovinou pro výrobu těchto ingrediencí jsou především pekařské či pivovarské kvasnice. Výroba chuťových zvýrazňovačů probíhá na bázi enzymatické hydrolýzy (čisté přírodní produkty) nebo kyselou hydrolýzou (hydrolyzované rostlinné proteiny, dále ozn. HVP). HVP obsahují některé přídatné látky, nejčastěji glutaman sodný.

foto

Uvedené přípravky nacházejí široké použití v potravinářském průmyslu. Především při výrobě různých základů pro gastro sektor (polévky, omáčky, polévková koření, sojové omáčky, worchester…). Přidávají se do kořenících směsí, kombi směsí či nástřikových směsí pro masný a drůbežářský průmysl. Uplatnění nacházejí při výrobě hotových jídel, masových konzerv, sojóvého sušeného masa, různých vegetariánských pokrmů, topiků pro výrobu pizzy, při výrobě crackerů a snacků, atd.

Chuťově – aromatické zvýrazňovače jsou rozděleny do následujících skupin:

  • Řada Exter – hydrolyzované rostlinné proteiny vyráběné kyselou hydrolýzou. Představují kvalitní a cenově přijatelnou alternativu k čistým kvasničným extraktům. Při jejich výrobě je přidáván MSG, někdy i další látky s ozn. „E”. Skupina produktů Exter se podílí na vytvoření základní masově bujónové chuti, ale patří sem i řada dalších zvýrazňovačů se specifickými masovými, rybímy, sýrovými, zeleninovými, houbovými, slaninovými profily, atd.

Další informace k chuťovým zvýrazňovačům na vyžádání (specifikace produktů, nepřítomnost alergenů, nepřítomnost GMO, Kosher, Halal certifikáty,…).


  Chcete být informování o novinkách, akčních nabídkách
či seminářích? Přihláška newsletter

  Máte k těmto produktům dotaz? Kontaktujte nás


| | Nahoru ↑


WordPress Lightbox