Úvod > Přístroje > Krmivářství a nákup > NIR analyzátory

NIR analyzátory

Moderní, ekonomická a ekologická analýza.

Blízká infračervená spektroskopie (NIR-Near Infrared Spectroscopy) je nedestruktivní analytická metoda, která našla široké uplatnění v řadě oborů, především v potravinářském a krmivářském průmyslu, ale i obecně v průmyslu zpracování rostlinných a živočišných produktů. Při měření nejsou potřebné žádné chemikálie ani odborná obsluha a přesto získané výsledky analýz jsou dostatečně přesné a srovnatelné s referenčními metodami. Hlavní  předností spektoskopie je schopnost stanovit obsahy řady látek během jednoho měření současně (především základních živin), v čase od několika sekund do cca 1 min. Princip metody spočívá v měření odraženého, popř. prošlého záření vzorkem, v oblasti vlnových délek od cca 900-2600 nm (blízká infračervená oblast).

DA7250Pro naše zákazníky zajišťujeme kalibrace potřebné k měření produktu.
V naší aktuální nabídce máme universální NIR analyzátor DA7250 pro aplikaci pevných, pastovitých i kapalných vzorků. Analyzátor DA 7250 představuje poslední generaci přístrojů s moderní technologií diodového pole, která vede z uživatelského pohledu k čistší, jednodušší a příjemnější aplikaci metody NIR. Analyzátor DA 7250 se používá k měření v laboratořích a provozech, pro měření surovin v toku je vhodný model DA7300.

IM 9500 A

DA 7250 je vhodný např. pro následující produkty: Pšenici, škrob, otruby, krmiva pro skot, prasata, kukuřici, žito, oves, čirok, luštěniny, obiloviny,  hořčici, slad, slunečnici, vojtěšku,  krmivo pro drůbež, ječmen, sojové boby, rýži, hrách,objemová krmiva, siláže, mouku, seno, těstoviny, krupici, krmivo pro domácí zvířata, jáhly, granule a další…

IM 8800 APro kontrolu kvality zrnin a olejnin bez přípravy vzorku (bez šrotování) nabízíme celozrnný NIR analyzátor INFRAMATIC 9500. Základní aplikace při instalaci: pšenice, ječmen, řepka, kukuřice, žito, triticale, apod. Volitelným příslušenství je cela pro měření práškových surovin (mouka, slad).


Ekonomická alternativa
pro měření základních parametrů (N-látky, vlhkost, tuk,) je přenosný NIR analyzátor INFRAMATIC 8800.

INFRAMATIC 8800
INFRAMATIC 9500


Prospekty ke stažení
 

Prospekty ke stažení

  Máte k těmto produktům dotaz? Kontaktujte nás


| | Nahoru ↑


WordPress Lightbox