Manoproteiny - výživa kvasinek pro vaše víno


KVASINKOVÁ VÝŽIVA PRO ZVÝŠENÍ TRVANLIVOSTI OVOCNÉ CHUTI A VŮNĚ

Natuferm® Fruity je autolyzát kvasinek. Je velmi bohatý na aminokyseliny - prekurzory esterových aroma, vznikající během alkoholového kvašení. Přidanou hodnotou je přítomnost ergosterolu, který ochraňuje cytoplazmatickou membránu kvasinek a zajišťuje jejich shopnost přijímat aminokyseliny pro tvorbu esterů. Účinná fermentace podpořená touto výživou zamezuje vytváření nežádoucího redukčního aroma. 

Doporučené dávkování: 20-40 g/hl. Přidejte na začátku alkoholové fermentace, kdy je mošt očkován kvasinkami.

KVASINKOVÁ VÝŽIVA PRO ZVÝŠENOU PRODUKCI AROMA BÍLÝCH A RŮŽOVÝCH VÍN

Natuferm® Bright je autolyzát kvasinek, bohatý na aminokyseliny (aromatické prekurzory), které uvolňují thioly během alkoholové fermentace. 

Díky vysokému obsahu ergosterolu - nezbytného pro fungování kvasinkových buněk - je také vhodnou výživou při extrémních podmínkách fermentace. 

Doporučené dávkování: 30-40 g/hl. Pro dosažení nejlepších výsledků přidejte ve dvou fázích, první dávku při očkování a druhou po 1/3 alkoholové fermentace (hustota>1060 g/cm3).

VÝŽIVOVÁ PODPORA AROMATICKÝ ESTERŮ

Natuferm® Pure je výživa kvasinky vyrobená ze 100 % autolyzovaných kvasinek bohatých na organický dusík. Její vysoká koncentrace volných aminokyselin podporuje produkci aromatických fermentačních esterů a zvyšuje životaschopnost kvasinky až do konce alkoholové fermentace. 

Doporučené dávkování: Přidat 20-30 g/hl během první třetiny alkoholové fermentace (hustota<1060 g/cm3). 

NEJLEPŠÍ POTRAVA PRO KVASINKU

Maxaferm® je kompletní výživa pro kvasinku založená na buněčných stěnách inaktivovaných kvasinek, diamonním fosfátu a thiaminu. Poskytuje výživu důležitou pro násobení kvasinek, zlepšuje alkoholovou toleranci kvasinky a také životaschopnost kvasinky ve finální fázi fermentace. 

Doporučené dávkování: Postupné přidávání - 20 g/hl na začátku fermentace (12-24 hod po přidání kvasinky), následně 20-40 g/hl uprostřed fermentace pro optimalizaci účinnosti produktu. 

BUNĚČNÉ STĚNY NA DETOXIKACI

Extraferm® obsahuje 100% vysoko adsorpčných buňkových stěn kvasinky bez zápachu. Zlepšuje podmínky fermentace odstraňováním toxických sloučenín z moštu a vína jako mastných kyselin, ochratoxinu a dybutyl ftalátu. Adsorbováním kontaminantů vína jako anizolů (TCA, TBA, PCA, TeCA atd.) Extraferm váže nepříjemné zápachy a chutě, a tím obnovuje kvalitu vína. 

Doporučené dávkování: 20-40 g/hl

Výživa kvasinek je přehledně uvedená ZDE

Výživu pro vaše víno nakoupíte v našem e-shopu ZDE

SIOT Trade s.r.o. 
člen skupiny 
O.K. SERVIS BioPro, s.r.o.

dodavatel laboratorního skla, spotřebního materiálu a
komplexního vybavení pro laboratoře
www.siot.cz

© 2020 O.K. SERVIS BioPro, s.r.o.