X-PRO® PROTECTION


Přípravek s vynikající redukční schopností a aktivním účinkem zabraňujícím oxidaci vína.

X-PRO® PROTECTION jsou specifické inaktivované kvasinky (SIY) s vysokým obsahem polysacharidů, mannoproteinu a glutathionu. 

X-PRO® PROTECTION má velkou redukční schopnost se specifickým účinkem proti oxidaci vína. Jeho použití umožňuje nejen zabránit oxidacím, čímž zajišťuje vysokou redoxní stabilitu ošetřených vín, ale také zajišťuje výraznou aktivitu proti již zoxidovaným složkám.

Bylo rovněž zjištěno, že X-PRO® PROTECTION má částečný účinek na stabilizaci vína z hlediska bílkovin a obecně proti koloidním sraženinám. Ze senzorického hlediska je X-PRO® PROTECTION obzvláště diskrétní a elegantní, působí na buket vína pouze v jeho konzervaci a obecně zlepšuje kulatost na patře.

 

SPECIFICKÝ VÝROBNÍ PROCES

PROCES X-PRO®: Žádné chemické látky, žádné přísady, ale přesný záměr využít vrozených a dobře známých stabilizačních schopností základních složek mikroorganismů vín. To bylo umožněno díky zcela inovativnímu postupu lýzy, který zachovává všechny přirozené vlastnosti. Proces X-PRO® probíhá v klimatizovaném prostředí, při nízké teplotě a bez jakýchkoli exogenních enzymů.

Další produkty z řady X-PRO:

X-PRO® Identity White

  • Produkt určený pro bílá vína, působí na víno pouze ve vztahu k zachování pouze jeho původní druhové identity.

X-PRO® Identity Red

  • Přispívá k zachování původní identity červených vín v čase, chrání odrůdové tóny a vyrovnává redoxní systém a zlepšuje plnost.

X-PRO® FINESSE

  • Je ideální pro zvýšení elegance šumivých vín, zlepšuje jemnost a perlivost. 

X-PRO® GRAPES

  • Vynikající redoxní ochrana bílých a růžových moštů, skvělé stabilizační vlastnosti, ideální pro omezení použití siřičitanů. 

CHCI KOUPIT V ESHOPU

SIOT Trade s.r.o. 
člen skupiny 
O.K. SERVIS BioPro, s.r.o.

dodavatel laboratorního skla, spotřebního materiálu a
komplexního vybavení pro laboratoře
www.siot.cz

© 2023 O.K. SERVIS BioPro, s.r.o.