Chemická analýza mléka a mléčných produktů

Cílem chemické analýzy je detekovat přítomnost jednotlivých složek ve vzorku i množství jednotlivých složek. Pro tento účel, tedy analýzu chemického složení, nabízíme široký sortiment laboratorních přístrojů. Naše nabídka zahrnuje přístrojovou techniku a vybavení určené pro provozní i kontrolní laboratoře výrobních závodů i akreditovaných laboratoří. Konkrétně to jsou přístroje pro NIR spektrofotometrii, chloridmetr, analyzátor somatických buněk a analyzátor obsahových složek mléka.

Tango

Robustní FT-NIR spektrofotometr je vhodný pro provozní podmínky, neboť umožňuje rychlou, jednoduchou a přesnou analýzu produktů.

Jeho ovládání přes dotykový displej je značně intuitivní, proto nevyžaduje vysoce kvalifikovanou obsluhu.

Vzorek určený k analýze je vždy aplikován do vhodné misky a po volbě požadované analýzy probíhá vše automaticky bez zásahu obsluhy. Pro aplikaci daného vzorku je možné používat skleněné Petriho misky, polystyrenové misky i křemenné misky dle provedené kalibrace a požadované přesnosti. Analyzátor, který je vybavený zabudovaným počítačem s monitorem, dodáváme již se základními kalibracemi.

DetailKe staženíRada odborníka

MPA

Stolní víceúčelový FT-NIR spektrofotometr je založený na měření interakce blízkého infračerveného záření v rozsahu 12 800-4000 cm-1 (780-2500 nm) se vzorkem.

Toto zařízení využívá Michelsonův interferometr (neomezená životnost), světelný zdroj, laser a je kompletně ovládáno pomocí PC.

Při analýze tento přístroj používá režim transmitance (neboli průchodu světla vzorkem, týká se kapalných vzorků) s InGaAs detektorem, reflektanční režim pro pevné a pastovité materiály s PbS detektorem a s možností měřit transmitanci pro pevné vzorky pomocí SI detektoru.

DetailKe staženíRada odborníka

Chloridmetr – stanovení obsahu soli

Tradiční titrační metody stanovení chloridových iontů lze nahradit coulometrickým titrátorem. Nabízíme "chloridmetr" od firmy Sherwood Scientific vhodný pro potraviny a krmiva. Hlavním přínosem tohoto řešení je automatické zjištění bodu ekvivalence, který je u některých metod jinak značně subjektivní.

Generování stříbrných iontů přímo z pracovní elektrody eliminuje přípravu standartních roztoků a jejich kontrolu a také zajišťuje rychlost a flexibilitu celého postupu. Pufrový systém vyvinutý speciálně pro Chloride Analyzer 926 poskytuje vynikající citlivost a vysokou selektivitu.

Další alternativou pro určení obsahu soli je stanovení obsahu sodíku. Pro tento účel jsou vhodné plamenové spektrofotometry, které rovněž vyrábí firma Sherwood Scientific. Více o nich naleznete na str. 08 Spektrofotometry.

Rada odborníka

Analyzátor somatických buněk – Lactoscan SCC

Analyzátor Lactoscan SCC zajistí rychlou, přesnou a spolehlivou analýzu somatických buněk. Přístroj s vestavěným fluorescenčním mikroskopem je schopen detekovat subklinické záněty žláz.

Vlastnosti:

  • výsledky během 20 až 60 sekund,
  • rozsah měření: 0–10 000 000 buněk/ml,
  • měření velikosti buněk v rozsahu: 2–30 μm,
  • nejnižší náklady na test somatických buněk.

DetailKe staženíRada odborníkaVideo

Analyzátor obsahových složek mléka – Lactoscan MCCW

Ultrazvukový analyzátor mléka Lactoscan MCCW je určený ke sledování obsahových složek mléka v laboratořích mlékárenských podniků i na farmách. Analyzátor se hodí pro analýzu obsahových složek kravského, ovčího i kozího mléka, a to pro všechny typy běžných mléčných analýz: mléko syrové, pasterizované, UHT ošetřené mléko, plnotučné, polotučné, nízkotučné mléko, ale i smetany s tučností až do 45 %.

Výsledky měření do 30 sekund (volitelně 50 sekund).

Rada odborníka

Naši odborní poradci

Lukáš Borovka

Odborný poradceRegion ČRNapište nám724440771

Tomáš Černý

Odborný poradceRegion ČRNapište nám724440782

Miroslav Šícha

Odborný poradceRegion SKNapište nám735 171 328
  • LACTOSCAN SCC

LACTOSCAN SCC - Analyzátor somatických buněk

Instruktážní video vám krop po kroku předvede, jak postupovat při analýze somatických buněk na přístroji Lactoscan SCCProhlédněte si video

Dokumenty ke stažení

Prosíme vyplňte kontaktní formulář a vyberte si dokumenty ke stažení.

ODESLAT

Potřebujete poradit? Napište námODESLAT FORMULÁŘ

SIOT Trade s.r.o. 
člen skupiny 
O.K. SERVIS BioPro, s.r.o.

dodavatel laboratorního skla, spotřebního materiálu a
komplexního vybavení pro laboratoře
www.siot.cz

© 2020 O.K. SERVIS BioPro, s.r.o.