Úvod > Technologie > Flotační zařízení

Flotační zařízení

Na základě dlouholetých zkušeností a poznatků nejmodernějších technologií vyvinula společnost Ju.Cla.S. systém dynamického čiření/stabilizace hroznového moštu pomocí flotačního zařízení. Metoda přerušované flotace za použití zařízení Easy-Float se skládá ze dvou různých stupňů: aplikace flokulačních přípravků a rozpuštění flotačního plynu. Easy-Float umožňuje provádět tyto fáze zároveň nebo i postupně v závislosti na daných potřebách uživatele.

Základní popis

Plyn se rozpouští pomocí tlakového dávkovacího čerpadla v tlakové nádobě vyrobené z nerezové oceli. Rozhodující činnost vykonává směšovač, který umožňuje flokulaci pevných částic pomocí čiřících prostředků s následným vytvořením vloček za pomocí flotačního plynu. Zařízení může pracovat se vzduchem i dusíkem. V prvním případě je nasávání vzduchu zajištěno tzv. venturiho trubicí, v tomto případě není zapotřebí externí tlakový vzduch. V případě použití dusíku nebo jiného plynu je systém vybaven reduktorem tlaku na vstupu.

Systém je vybaven elektrickým ovládacím panelem se všemi ovládacími elementy a prvky potřebnými pro dávkování plynu. Easy-Float je připraven na dodatečnou instalaci druhého dávkovacího čerpadla a dávkovacích zařízení pomocných čiřících prostředků.


  Chcete být informování o novinkách, akčních nabídkách
či seminářích? Přihláška newsletter

  Máte k těmto produktům dotaz? Kontaktujte nás


| | Nahoru ↑


WordPress Lightbox