Kultivační média pro potravinářství

V rámci mikrobiologie nabízíme kultivační média pro detekci patogenů vhodná pro potravinářství. Média jsou v balení po 6 lahvičkách o objemu 200 ml.

VRBL agar

Stanovení koliformních a termotolerantních koliformních bakterií v potravinářských výrobcích. Laktózový žlučový agar s krystalovou violetí a neutrální červení.

Přítomnost žlučových solí a krystalové violeti inhibuje růst většiny gram-pozitivních bakterií.

DetailRada odborníka

YGC agar

Agar s glukózou a chloramfenikolem (YGC) se doporučuje jako médium pro zjištění počtu kvasinek a plísní v potravinách spočítáním kolonií při teplotě 25 °C. Tento agar splňuje normu NF V-08-059 (1)

DetailRada odborníka

VRBG agar

Selektivní médium pro izolaci a stanovení počtu enterobakterií. Glukózový agar se žlučí, violetí a červení (VRBG) je selektivní médium určené k izolaci a stanovení počtu enterobakterií v potravinářských výrobcích.

Přítomnost žlučových solí a krystalové violeti inhibuje růst většiny gram-pozitivních bakterií.

DetailRada odborníka

PCA

Půda PCA, neboli „Plate Count Agar“, se používá pro kvantitativní stanovení počtu aerobních mikroorganismů ve vzorcích potravinářských surovin i výrobků z nich vyrobených. Použití tohoto media je možné i při analýzách farmaceutických a kosmetických výrobků a surovin.

K dispozici je i půda PCA s odstředěným mlékem. 

DetailRada odborníka

TBX

Selektivní chromogenní medium pro přímé stanovení bakterie Escherichia coli v produktech pro lidskou spotřebu a pro zvířata. Medium obsahuje chromogenní substrát (5-bromo-4-chloro-3-indolyl-beta-glukuronid) specificky štěpený beta-D-glukuronidasou. Cílový organismus tímto enzymem hydrolyzuje chromogenní substrát a kolonie E coli se zabarví modře/modrozeleně.

Rada odborníka

Naši odborní poradci

Jitka Bartošová

Odborný poradceRegion ČRNapište nám+420 724 230 618

Potřebujete poradit? Napište námODESLAT FORMULÁŘ

SIOT Trade s.r.o. 
člen skupiny 
O.K. SERVIS BioPro, s.r.o.

dodavatel laboratorního skla, spotřebního materiálu a
komplexního vybavení pro laboratoře
www.siot.cz

© 2024 O.K. SERVIS BioPro, s.r.o.