Stanovení vlhkosti obilovin a zrnin

Vlhkost je důležitý ukazatel pro stanovení hodnoty a kvality produktu. Pro stanovení vlhkosti obilovin a zrnin nabízíme vlhkoměry profesionálních značek pro použití v laboratoři i v terénu.

Aquamatic 5200

Firma Perten nedávno uvedla na trh nový vlhkoměr Aquamatic 5200 využívající unikátní kalibrace UMGA. Tento přístroj přináší vyšší přesnost měření, je spolehlivý, nabízí snadné uživatelské rozhraní a má i další výhody.

Vlhkoměr měří ve vyšší frekvenci, čímž eliminuje výkyvy ve výsledcích měření.

Možnost propojení se softwarem LABORATORNÍ KNIHA.

DetailKe staženíRada odborníkaVideo

Vlhkoměry Wile

Vlhkoměry od firmy Farmcomp jsou přenosné vlhkoměry na baterii ideální pro rychlé zjištění vlhkosti v provozu nebo v terénu.

Dostupné mobilní modely jsou

Wile 200 – měření vlhkosti obilovin, olejnin a luskovin s možností měření objemové hmotnosti,
Wile 55 – měření vlhkosti celých zrn obilovin a olejnin,
Wile 26 – měření vlhkosti sena, siláže a senáže.

Ke staženíRada odborníka

TEWS MW 4300

Přístroje firmy TEWS Elektronik doporučujeme pro rychlé měření vlhkosti nejen potravinářských produktů (vhodné také pro chemikálie, plasty, potraviny typu káva, čaj, krmiva, tabákové výrobky, petfood a další).

Tyto vlhkoměry fungují na principu sledování změn mikrovlnného pole. V nabídce máme několik modelů vhodných do laboratoře nebo pro on-line měření vlhkosti, kdy je právě extrémní rychlost měření velmi oceňovaným parametrem.

Rada odborníka

Sherwood - sušička 501

Pomocí laboratorní fluidní sušičky firmy Sherwood Scientific je možné provádět studii průběhu vlhkosti v procesu sušení, nebo realizaci šetrného sušení různých citlivých materiálů, jako jsou byliny, farmaceutické přípravky, čisté chemikálie, klíčící ječmen, kvasnice, rýže, čaj, řasy, minerály, plasty a další.

Rada odborníka

NIR analyzátory – přesné, rychlé a komplexní měření parametrů

Další možností přesného a rychlého zjišťování vlhkosti současně s dalšími kvalitativními parametry zemědělských produktů a produktů jiných na ně navazujících oborů je široká nabídka NIR techniky.

Popis jednotlivých NIR analyzátorů a jejich charakteristiku a výhody naleznete na stránce věnované NIR analyzátorům.

Rada odborníka

Laboratorní kniha – software pro zpracování dat

Naměřená data z analyzátorů lze přenést do našeho softwaru "Laboratorní kniha" nebo do jiného nadřazeného systému, kde jsou data ukládána, dále analyzována či statisticky zpracována.
V rámci automatického zpracování dat "Laboratorní kniha" umožňuje:

  • sběr výsledků naměřených hodnot z přístrojů (Inframatic, Falling Number),
  • zobrazení výsledků v sestavách,
  • tisk protokolů k analýzám,
  • statistické zpracování výsledků,
  • přístup k záznamům i mimo laboratoř,
  • minimalizace ruční evidence.

V rámci podpory zákazníků nabízíme také správu kalibrací – aktualizace a oprava kalibračních křivek a systém kontroly zpracovaného měření.

Ke staženíRada odborníka

Humimetr FSW

Jedná se o přenosný vlhkoměr obilovin a olejnin pro rychlé měření vlhkosti a objemové hmotnosti v terénu a při mezioperační kontrole na posklizňových linkách. Tento humimetr je vhodným doplňkem k NIR analyzátoru, který neumožňuje měření objemové hmotnosti zemědělských komodit.

Humimetr FSW je vybaven teplotní kompenzací pro měření vlhkosti a umožňuje rychlé a přesné stanovení vlhkosti v obilovinách, olejninách a luštěninách bez předchozí úpravy vzorků mletím. Výsledky měření  jsou zobrazeny na displeji a lze je uložit do paměti zařízení pro pozdější dohledání.

Jeho ideální technické provedení umožňuje snadnou manipulaci a ovládání, kovové opláštění zajišťuje odolnost proti poškození při práci v terénu. Dostupné kalibrace najdete v prospektu ke stažení níže.

DetailKe staženíRada odborníka

Naši odborní poradci

Mgr. Filip Teper

Odborný poradceRegion ČRNapište nám+420 606 863 045
  • AM 5200

Aquamatic 5200 -Perten Instruments

Ušetřete pomocí přesného měření vlhkosti! Rychlá kontrola vlhkosti před a během procesu sušení až do požadované hodnoty dokáže významně ušetřit náklady na energie.



Prohlédněte si video

Dokumenty ke stažení

Prosíme vyplňte kontaktní formulář a vyberte si dokumenty ke stažení.

Potřebujete poradit? Napište nám



SIOT Trade s.r.o. 
člen skupiny 
O.K. SERVIS BioPro, s.r.o.

dodavatel laboratorního skla, spotřebního materiálu a
komplexního vybavení pro laboratoře
www.siot.cz

© 2025 O.K. SERVIS BioPro, s.r.o.