Inokulace, inkubace, odečítání

Specializované mikrobiologické laboratoře vyžadují profesionální vybavení pro práci se vzorky ve speciálních podmínkách jako jsou anaerobní pracovní stanice, očkovače, laminární boxy a pod.

Automatický spirálový očkovač WASP Touch

Při očkování na povrch Petriho misek se stále více využívají tzv. automatické spirálové očkovače s různými očkovacími módy. Ty umožňují očkování až čtyř po sobě jdoucích ředění na jednu misku.

WASP Touch je nový spirálový očkovač fungující bez nutnosti samostatného zdroje podtlaku. Systém je extrémně jednoduchý a majiteli poskytuje skutečné úspory nákladů na spotřebním materiálu a zlepšuje pracovní proces snížením místa v inkubátoru. Vzorek může být nasáván z kádinek, lahviček nebo zkumavek – poskytuje maximální flexibilitu při používání.

WASP Touch provádí ekvivalent tří logaritmických sériových ředění na misku o průměru 90 mm a čtyři logaritmická ředění na misku 150 mm. Spirálové očkování je dobře zdokumentováno a validováno jako účinná metoda pro odečítání mikroorganismů. Techniky spirálového očkování jsou uznávány v normách ISO 4833-2 a 7218, jakož i v AOAC 977.27 standardu.

 

 

DetailKe staženíRada odborníkaVideo

Anaerobní pracovní stanice

Anaerobní stanice jsou důležitou součástí mikrobiologických laboratoří, kde je třeba snadno zpracovat, kultivovat a zkoumat vzorky bez vystavení atmosférickému kyslíku. Anaerobní kultivační stanice Don Whitley jsou navrženy jako flexibilní modulární systém maximalizující pohodlí uživatele – každá funkce systému je koncipována tak, aby tvar a vnitřní rozměry stanice, stejně jako ovládání a multifunkční port, splňovaly vysoké nároky obsluhy.

Unikátní výhodou je systém bez rukávů, který při vstupu do pracovní stanice spotřebuje osmkrát méně plynu v porovnání s konvenčním systémem. Dále také automatizovaná regulace vlhkosti bez nutnosti údržby uživatelem.

Rada odborníkaVideo

Mikroaerobní pracovní stanice

Mikroaerobní pracovní stanice Don Whitley jsou ideální pro studium a izolaci Campylobacter spp., Helicobacter pylori a dalších podobně náročných organismů. Jedná se o 4plynovou soustavu se zabudovanou technologií detekce plynů, která umožňuje naprogramovat přesnou koncentraci plynu a je ideální pro manipulaci se vzorky v udržitelném mikroaerobním prostředí.

Rada odborníka

Hypoxické pracovní stanice

Hypoxická stanice vytváří hypoxické a anoxické podmínky v řízeném a udržovaném pracovním prostředí. Je ideální pro vědce v oblasti buněčných a tkáňových kultur, kteří chtějí přesně kontrolovat kyslík, oxid uhličitý, teplotu a vlhkost. Aplikace pro toto zařízení zahrnují výzkum rakoviny, neurologie a kardiovaskulární výzkum, stejně jako mnoho dalších typů práce s buněčnou kulturou.

Ke staženíRada odborníka

Gassing system Whitley

Pro laboratoře, které stále používají tlakové plynové nádoby, snižuje tento systém Whitley náklady na vytvoření mikroaerobních podmínek o 98 % a anaerobních podmínek o 89 % v porovnání s použitím generačních sáčků. Použití nádob je ekonomicky výhodné v případech, kdy není třeba přepravovat velké množství vzorků.

Gassing systém vytváří perfektní podmínky pro růst anaerobů za méně než 2 minuty a mikroaerofilů jen za 15 sekund. Dosažení vhodných podmínek při použití generujících sáčků nebo sad na výrobu plynu trvá 30–180 minut.

Výhody:

  • barevný ovládací panel s dotykovým displejem umožňuje monitorovat v reálném čase splnění kritérií nezbytných pro vytvoření buď anaerobních, nebo mikroaerobních podmínek,
  • snadné použití bez nutnosti zaškolení obsluhy,
  • přístupové úrovně uživatelů jsou zabezpečeny kódem, který chrání nastavené parametry,
  • tiskárna (příslušenství) umožňuje tisk záznamů pro akreditační účely,
  • sada adaptérů umožňuje připojit systém plynování Whitley k již existujícím nádobám.

 

 

DetailRada odborníkaVideo

Laminární boxy

K inokulaci vzorků nabízíme laminární boxy ve vertikálním provedení, tzv. "biohazard" (ochrana vzorku i ochrana pracovníka) nebo v provedení horizontálním (ochrana vzorku). Vertikální biohazardy jsou vhodné pro práci s patogeny v klinických či akreditovaných laboratořích, boxy horizontální jsou vhodné pro základní mikrobiologický monitoring, např. v potravinářství, kosmetice či farmacii. Očkovací boxy jsou dodávány v různých velikostech a s různým stupněm vybavenosti (UV lampa, plynový ventil, el. zásuvka, luminiscenční osvětlení, podstavce a další).

Rada odborníka

Mikrobiologické inkubátory a klimatické komory

K inkubaci vzorků jsou určeny mikrobiologické inkubátory v různých velikostech s nastavitelnými pracovními cykly, s chlazením i bez chlazení. Dále existuje možnost využití inkubátorů s bezkyslíkovou atmosférou (anaeroby).

DetailRada odborníka

Kahany

Plynové bezpečnostní kahany pro sterilizaci kliček, ožehnutí zkumavek s kovovými uzávěry, skleněných pipet atd., jsou nezbytnou součástí mikrobiologické laboratoře. Připojení je možné na zemní plyn nebo propan-butan. Kahany mohou být vybaveny nožním pedálem i optosenzory k ovládání. K nadstandardnímu vybavení potom patří automatická sterilizace kliček. Plynové bezpečnostní kahany jsou vhodné také jako doplněk do laminárních boxů.

Jsou navíc opatřeny automatickým vypínáním plamene, což zabraňuje nárůstu teploty během inokulace v boxech. Přenosné kahany jsou vhodné pro odběr vzorků ze vzorkovacích kohoutů či ventilů.

DetailRada odborníka

Poloautomatické či plně automatické odečítačky

Poloautomatické či plně automatické odečítačky kolonií jsou používány k odečítání kolonií bakterií či plísní a kvasinek na misce. Jiné odečítačky jsou určeny ke stanovení průměru inhibičních zón. Plně automatická odečítací zařízení jsou vybavena videokamerou v barevném či černobílém provedení a vyhodnocovacím softwarem. Určena jsou pro misky inokulované přelivem, roztěrem či do spirály.

DetailRada odborníka

Laboratorní aspirátor AsPROVac

Kompaktní laboratorní aspirátor AsPROVac je flexibilní. K používání není potřeba zajišťovat žádné přídavné komponenty. 

Výhodou je možnost změny rychlosti odsávání v rozmezí 15 stupňů a možnost kompletní strilizace v autoklávu. Aspirátor je vybaven funkcí pro bezpečné odsávání a likvidaci biologických odpadních kapalin.

AsPROVac je vhodným doplňkem hypoxických stanic. 

Ke staženíRada odborníka

Anaerobní transparentní box

Pro vytvoření perfektních podmínek pro izolaci a kultivaci anaerobních a mikroaerobních organismů.  Obdélníková, průhledná nádoba je ideální pro práci s Whitley Gassing systémem, ale lze ji využít i samostatně s vyvíjecími sáčky na výrobu plynu.  Pojme 12-14 Petriho misek o průměru 90mm či 5x96 jamkových mističek.

Whitley Anaerobic Jar je velmi flexibilní v možnostech vytvoření různých požadovaných atmosférických podmínek.

Obdélníkový tvar šetří místo v inkubátoru, nádoby lze během inkubace naskládat na sebe. Součástí je bezpečnostní ventil, který zajistí potřebnou míru vakua, ale díky odolnému materiálu nádoba nepodléhá ani při podtlaku žádné deformaci. Západky jsou na pevno připojeny k víku, tím je zabráněno chybnému uzavření. 

Ke staženíRada odborníka

Naši odborní poradci

Jitka Bartošová

Odborný poradceRegion ČRNapište nám+420 724 230 618

Tomáš Černý

Odborný poradceRegion ČRNapište nám+420 724 440 782
  • Spirálový očkovač
  • Anaerobní stanice DWS
  • Gassing System Whitley
Seznamte se s automatickým spirálovým očkovačem firmy DWS

Prohlédněte si video
Prohlédněte si video a seznamte se s fungováním a výhodami anaerobních pracovních stanic DWS.

Prohlédněte si video

Gassing System Whitley

Seznamte se blíže s výhodami gassing systému společnosti Whitley, mezi které patří rychlost, opakovatelnost, jednoduché použití a nízké náklady.Prohlédněte si video

Dokumenty ke stažení

Prosíme vyplňte kontaktní formulář a vyberte si dokumenty ke stažení.

ODESLAT

Potřebujete poradit? Napište námODESLAT FORMULÁŘ

SIOT Trade s.r.o. 
člen skupiny 
O.K. SERVIS BioPro, s.r.o.

dodavatel laboratorního skla, spotřebního materiálu a
komplexního vybavení pro laboratoře
www.siot.cz

© 2023 O.K. SERVIS BioPro, s.r.o.