Stanovení aktivity vody

Aktivita vody a vlhkost potravin není totožný pojem. Aktivita vody informuje o obsahu vody, která není vázána na okolní potravinářské složky, a tedy může zapříčinit růst mikrobů nebo jiných organismů v potravinách.

Aktivita vody v krmivářství a obilnářství může být v rozmezí 0 až < 1. Suroviny mohou vykazovat totožnou vlhkost, ale rozdílnou aktivitu vody, což zapříčiňuje i jinou stabilitu. Například řepka olejná s vlhkostí pouze 8 % má stejnou aktivitu vody (aw) jako pšenice s vlhkostí 18 %. Aktivita vody se rovná rovnovážné relativní vlhkosti (ERH) v blízkém okolí. Je vyjádřena v desetinných číslech, nikoli v procentech.

Aqua Lab 4TE - přístroj pro stanovení aktivity vody

Aqua Lab 4TE je výkonný laboratorní přístroj pro rychlé a přesné stanovení vodní aktivity na základě měření rosného bodu.

Tento přístroj je schopen stanovit aktivitu vody již během 5 minut (průměrný čas měření je 2,5 minuty) s přesností ±0,003 aw. Lze jej využít i mimo laboratoř všude tam, kde potřebujete sledovat kvalitu surovin a produktů, tj. například na příjmu surovin nebo ve výrobně-provozní laboratoři.
Interní termoregulace umožňuje nastavit teplotu měření mezi 15−50°C.

Na přístroji je možné měřit různé druhy vzorků: tekuté, sypké, granule a další.

Ke staženíRada odborníka

Waterlab - přístroj pro stanovení aktivity vody

WaterLab představuje nejmodernější analyzátor pro měření aktivity vody (aW). Používá se všude tam, kde je nutné kontrolovat trvanlivost výrobku k určení  rizika  mikrobiálního vývoje. 

Nové kalibrace a kontrolní režimy umožňují operátorovi optimalizovat časy i pro vícenásobné analýzy vzorků s velmi odlišnými hodnotami aktivity vody (aW). Se zavedením inovativních systémů pro výpočet a regulaci teploty umožňuje WaterLab provádět různé typy analýz od jednoduchých kontrolních měření až po specifické testy trvanlivosti pro každý jednotlivý případ.

Ke staženíRada odborníka

Naši odborní poradci

Ing. Adam Halaška

Odborný poradceRegion ČR, SKNapište nám +420 730 895 987

Dokumenty ke stažení

Prosíme vyplňte kontaktní formulář a vyberte si dokumenty ke stažení.

ODESLAT

Potřebujete poradit? Napište námODESLAT FORMULÁŘ

SIOT Trade s.r.o. 
člen skupiny 
O.K. SERVIS BioPro, s.r.o.

dodavatel laboratorního skla, spotřebního materiálu a
komplexního vybavení pro laboratoře
www.siot.cz

© 2024 O.K. SERVIS BioPro, s.r.o.