Povrchové ošetření a speciální produkty

Nárust nekulturních plísní v potravinářském průmyslu je vždy nežádoucím činitelem, který má za následek zničení pracně vyrobených produktů. Zároveň vzniká v takto kontaminovaných produktech hrozba tvorby toxinů s negativním působením na zdraví konzumenta. Proto je vhodné používat protiplísňové či konzervační prostředky potravinářské kvality, případně jiné způsoby povrchového ošetření sýrů (nátěry, vosky) pro ochranu výrobků.

Některé z těchto prostředků jsou i možností jak jednoduchou cestou finalizovat povrch výrobků a zviditelnit své zboží v tržní síti.

DELVO CID

DELVO®CID je přípravek zabraňující růstu kvasinek a plísní na povrchu tvrdých, polotvrdých a poloměkkých sýrů, který se aplikuje nástřikem nebo ponořením sýru do připravené suspenze. Jedná se o schválené potravinářské antimykotikum s aktivní látkou Natamycin (Pimaricin) v práškové formě. Je získán ze speciálního kmene půdní plísně Streptomyces natalensis.

DELVO®CID nepotlačuje bakterie a tím nenarušuje přirozené zrání sýrů. Působí jen na povrchu a udržuje povrch sýrů bez plísní po dlouhou dobu (v závislosti na použité koncentraci a četnosti ošetření).

DetailRada odborníkaEshop

CESKA COAT

Jedná se o vodní kopolymerovou disperzy pro povrchové ošetření polotvrdých a tvrdých sýrů v různých barevných odstínech. S jejich použitím se tak dostává sýrařům do rukou materiál, díky němuž mohou zrát sýry tzv. klasickým zráním (bez folií) s minimální ztrátou vysušením. Tímto ošetřením se dosahuje kvalitativně lepších senzorických vlastností sýrů ve srovnání se zráním ve folii.

CESKA®COAT chrání proti nárustu plísní, zlepšení vzhledu sýra a zajišťují lepší ochranu proti mechanickému poškození.

Charakteristika

Je určen pro ruční i strojní nanášení.

  • Možnost variant s různou koncentrací Delvocidu.
  • Různé barevné odstíny.
  • Jednoduchá aplikace ihned po vysolení sýru.
  • Vyžaduje dané klimatické podmínky pro zasychání a zrání.
  • Nátěr je schválen pro použití v ČR. 

Rada odborníkaEshop

Paradip – vosky a parafíny

Paradip je řada vysoce kvalitních parafínů a mikrokrystalických vosků určených k povrchovému ošetření sýrů. Jejich aplikací je možno dosáhnout tradičního vzhledu. Zabraňuje nežádoucímu růstu plísní, jejich vysychání a zlepšuje vzhled výrobků. Řada Paradip k dispozici v mnoha barevných odstínech od bezbarvého až po černý. Vosky a parafíny lze aplikovat plně automatickým, kontinuálním parafinovacím zařízením, stejně jako ručním namáčením.

DetailRada odborníkaEshop

DELVO NIS

Nisin je konzervační přípravek na bázi přírodní antibakteriální látky s bakteriostatickým účinkem především na grampozitivní mikroorganismy včetně sporulujících.

Využití: mlékárenský průmysl (dezerty a tavené sýry), výroba vaječných produktů, pivovarnictví, atd.

Charakteristika

  • Vzhled: práškový produkt
  • Koncentrace: 1.106 / g
  • Nosič: chlorid sodný
  • Skladovací podmínky: na suchém a temném místě při teplotě do 20°C
  • Další dokumenty na vyžádání: kompletní specifikace, bezpečnostní list, prohlášení o alergenech, prohlášení non-GMO

Rada odborníka

DELVO ZYME

DELVO®ZYME G je určený k potlačení sporulujících mikroorganismů způsobujících pozdní duření sýrů. Jedná se o preparát obsahující přírodní lysozym (E1105) min. 95%, získaný z vaječného bílku, který je účinný proti vegetativním formám buněk Clostridium tyrobutyricum.

Princip působení spočívá v omezení růstu buněk za částečného nebo úplného rozpadu buněčné membrány živých buněk. V sýrech tím dosáhneme prevence nadměrné produkce fermentačních plynů sporulujících bakterií.

V sýrařském procesu může být DELVO®ZYME považován za přírodní cestu ochrany sýrů pro zvýšení jejich trvanlivosti. Aplikace DELVO®ZYME nevyžaduje dodatečné investice do zařízení jako jsou baktofugy, sterilizátory, čerpadla a potrubí.

DetailRada odborníkaEshop

Naši odborní poradci

Ing. Jana Růžičková

Odborný poradceRegion ČRNapište nám+420 731 910 074

Dokumenty ke stažení

Prosíme vyplňte kontaktní formulář a vyberte si dokumenty ke stažení.

ODESLAT

Potřebujete poradit? Napište námODESLAT FORMULÁŘ

SIOT Trade s.r.o. 
člen skupiny 
O.K. SERVIS BioPro, s.r.o.

dodavatel laboratorního skla, spotřebního materiálu a
komplexního vybavení pro laboratoře
www.siot.cz

© 2024 O.K. SERVIS BioPro, s.r.o.