Čerpadla na víno a rmut

V naší nabídce naleznete různé typy čerpadel vhodných pro přepravu vína a rmutu. Čerpadla je možné vybavit různorodým příslušenstvím podle požadavků zákazníka. Uvádíme zde základní modely. Další modely s řešením na míru poskytneme na požádání.

Čerpadla rmutová

Kombinace vřetenového čerpadla se šnekem a násypkou. Čerpadla je možné vybavit frekvenčním měničem otáček nebo pouze jednorychlostním směrem vpravo či vlevo. Mohou být osazena bypassem a čidlem na suchý chod. Ideální vstup je DN 30 a větší.

 

Rada odborníka

Čerpadlo vřetenové

Čerpadla Kiesel s excentrickým šnekem jsou ideální pro výrobce vína a ovocných šťáv. Bez problémů dopravují ovoce s kousky, rmut s odstopkovanými nebo neodstopkovanými hrozny, kvasnice, výlisky, víno, mošty, koncentráty. Čerpadlo je založené na šetrném čerpaní produktů v regulovatelném proudu téměř bez pulsování. Je možné je použít na čerpání tekutých nehomogenních nebo vysoce viskózních produktů.

Čerpadla značky Kiesel s excentrickým šnekem se vyznačují speciálními rotory, které vykazují extrémně velkou excentricitu. Díky tomu je možné čerpat všechny druhy rmutu mimořádně šetrně s nejmenším možným stlačením. Rotory Kiesel jsou duté s nízkou hmotností, díky které jsou použity energeticky úsporné pohony a čerpání probíhá bez pulsování a vibrací. Rotory s dlouhou geometrií mají jen malou rozměrovou excentricitu. Používají se pouze na čerpání čistých tekutin. Všechny rotory mohou být také vybavené tvrdým chromováním, díky kterému jsou odolné proti působení křemeliny.

Vřetenová čerpadla jsou výborným pomocníkom při čerpání vína před mirofiltračními membránami, neboť zvyšují jejich životnost.

Rada odborníka

Čerpadla oběhová

Čerpadla s pružným rotorem Kiesel jsou samonasávací rotační čerpadla. Zahrnují všechny vlastnosti odstředivých a objemových čerpadel. Jejich princip je jednoduchý: Srdcem čerpadla je elastické neoprénové oběžné kolo, jehož lopatky se v důsledku otáčivého pohybu ohýbají o excentrickou desku. Na straně nasávání se lopatky vlastním napětím roztahují a tím se zvětšuje sací prostor. Vzniká podtlak, pomocí kterého čerpadlo v suchém stavu automaticky nasává. Na tlakové straně dochází ke stlačení lopatek excentrickou deskou. Meziprostory se změnšují a vyprazdňují se. Díky tomuto proncipu mají čerpadla Kiesel s pružným rotorem kontinuální proud čerpané tekutiny bez pulsování.

Modely: jednorychlostní, dvourychlostní, s frekvenčním měničem

Výbava: bypass, ochrana proti suchému chodu, tlakový senzor a další podle požadavků zákazníka.

Rada odborníka

Naši odborní poradci

Ing. Monika Laciaková

Odborný poradceRegion SKNapište nám+421 908 760 622

Ing. Ján Maťas

Odborný poradceRegion SKNapište nám+421 911 599 103

Ing. Libor Klein

Odborný poradceRegion ČRNapište nám+420 606 648 109

Potřebujete poradit? Napište námODESLAT FORMULÁŘ

SIOT Trade s.r.o. 
člen skupiny 
O.K. SERVIS BioPro, s.r.o.

dodavatel laboratorního skla, spotřebního materiálu a
komplexního vybavení pro laboratoře
www.siot.cz

© 2024 O.K. SERVIS BioPro, s.r.o.