Sterilizace a příprava médií

Příprava kultivačních médií, jejich rozplňování a sterilizace jsou standardní postupy v mikrobiologické laboratoři. Spolehlivé přístroje s vyšší mírou automatizace mohou tyto činnosti zjednodušit a zpřesnit a významně urychlit.

Autopreparátory MASTERCLAVE®

Autopreparátor MASTERCLAVE® je automatizovaný systém pro přípravu kultivačních médií. Toto řešení díky automatizaci optimalizuje jednotlivé laboratorní úkony od přípravy kultivačních médií až po přípravu vzorků.

Autopreparátory jsou k dispozici ve dvou provedeních o různé kapacitě, vykazují vysokou výkonnost při přípravě kultivačních médií, agaru či bujonu. Díky precizní kontrole teploty jádra přístroje a vysoce účinnému systému promíchávání připraví MASTERCLAVE® kultivační médium a zajistí homogenitu, fertilitu a sterilitu. Přístroje jsou využitelné pro průmyslovou přípravu médií a pro mikrobiologické laboratoře klinické, farmaceutické nebo potravinářské.

Rada odborníka

Rozplňovací systémy - APS One™

Pro rozplňování tekutých médií nabízíme karuselové rozplňovací systémy pro plnění Petriho misek. APS One™ umožňuje plnění a přípravu stovek Petriho misek ve velmi krátkém čase, čímž laboratoři dovoluje používat vlastní spolehlivá kultivační média. Tento automatizovaný systém vám ušetří čas a zajistí funkčnost vašich kultivačních médií i reprodukovatelnost šarží.

Díky okamžitému uzavření misky po naplnění pod působením UV záření je zajištěno nižší riziko kontaminace. Kompaktní velikost přístroje APS One™ usnadňuje obsluze vkládání a vyjmutí misek. Integrovaný systém chlazení misek zkracuje dobu tuhnutí a snižuje kondenzaci. APS One™ je kompatibilní s téměř všemi typy plastových misek. V rámci volitelného příslušenství je možné snadno rozšířit plnící systém a používat APS One™ pro misky o velikosti 90 mm i 55 mm.

DetailKe staženíRada odborníka

Peristaltické čerpadlo PMi

PMi je peristaltické čerpadlo pro manuální a automatické dávkování objemu kapaliny od 1 ml s vysokým stupněm přesnosti. Má intuitivní 5" barevný dotykový displej se sérií přizpůsobitelných programů a RFID dosledovatelností. Jsou zde použity vysoce kvalitní hadičky s dlouhou životností v 5 různých průměrech.

PMi jsou k dispozici s jedním nebo dvěma čerpadly (E-PUMP), při zájmu o zvýšení plnící kapacity je lze dovybavit i dodatečně. Reverzibilní směr čerpadla umožňuje flexibilní práci. Automatická kalibrace zaručuje přesnost a šetří čas i peníze.

DetailKe staženíRada odborníka

Parní sterilizátory, resp. autoklávy

Parní sterilizátory, resp. autoklávy, jsou dodávány v horizontálním i vertikálním provedení, s různými pracovními objemy a s různým stupněm automatizace. V nabídce máme i skříňové autoklávy jedno či dvoudvéřové s vakuovým provozem i bez vakua.

Parní sterilizátory slouží ke sterilizaci drobného spotřebního materiálu, laboratorního skla či jiných předmětů. Uplatňují se i při výrobě, sterilizaci či rozváření živných médií. Dodáváme také autoklávy určené k dekontaminaci laboratorního odpadu.

DetailRada odborníka

Naši odborní poradci

Jitka Bartošová

Odborný poradceRegion ČRNapište nám724230618

Tomáš Černý

Odborný poradceRegion ČRNapište nám724440782

Miroslav Šícha

Odborný poradceRegion SKNapište nám735 171 328

Dokumenty ke stažení

Prosíme vyplňte kontaktní formulář a vyberte si dokumenty ke stažení.

ODESLAT

Potřebujete poradit? Napište námODESLAT FORMULÁŘ

SIOT Trade s.r.o. 
člen skupiny 
O.K. SERVIS BioPro, s.r.o.

dodavatel laboratorního skla, spotřebního materiálu a
komplexního vybavení pro laboratoře
www.siot.cz

© 2020 O.K. SERVIS BioPro, s.r.o.