Odběr a úprava vzorků

Prvním krokem k získání výsledku jakékoliv analýzy je vzorkování. Samotným odběrem vzorku však zpravidla nezískáme okamžitě vzorek připravený k analýze.

Získaný vzorek je totiž třeba dále upravovat. Samotná úprava vzorku potom spočívá například v jeho homogenizaci, dalším dělení na podvzorky, získání laboratorního vzorku, který se již následně bez úpravy analyzuje, nebo ve šrotování vzorku ve vhodném šrotovníku.

VV05 - automatický vzorkovač zrnin

Pro automatický odběr vzorku z dopravních prostředků máme v nabídce automatické vzorkovače vlastní konstrukce, které vám umožní snadné a objektivní vzorkování. Vzorkovač je doplněn systémem dopravy vzorku do laboratoře, který rovněž umožní následné vrácení přebytku zpět na vůz. Naše unikátní řešení s dlouhou vertikální sondou a ramenem zajistí odběr reprezentativního vzorku z celé korby.

Je vhodný i pro vzorkování z cisteren. Kromě standartních modelů s děličem vzorků, či bez něj, nabízíme i model AUTO, který umožňuje naprogramování libovolného vzorkovacího plánu a automatické odběry. Více informací naleznete zde.

Výhody

  • přesná vertikální sonda
  • široká pracovní plocha
  • zpětná doprava vzorku
  • vlastní design a výroba
  • kamerový systém

DetailKe staženíRada odborníkaVideo

Vzorkovací tyče - ruční odběr

Nabízíme vzorkovací tyče (štechry) pro ruční odběr vzorků z dopravních prostředků.

Jedná se o hliníkovou vzorkovací tyč složenou ze dvou trubek s otvory, které se otevírají postupně směrem od dolní části k horní, což zajišťuje odebrání reprezentativního vzorku.

Ke staženíRada odborníka

On-line potrubní vzorkovače

V naší nabídce dále naleznete vzorkovače do vertikálního potrubí, které umožňují objektivní vzorkování v průběhu dopravy materiálu potrubím (kontrola zásob).

Ke staženíRada odborníka

Děliče - dělení a homogenizace vzorku

Na cestě od složeného vzorku k laboratornímu se neobejdeme bez dělení vzorků. Děliče vzorků mohou být manuální, běžně tzv. příhradové, které mají dělicí poměr typicky 1:1. S využitím dalších principů je možné dělení vzorku automatizovat a doplnit o možnost nastavení dělicícho poměru.

V naší nabídce naleznete jak běžné příhradové děliče, tak automatické děliče vzorků vlastní výroby. Náš rotační dělič RODE 2 s nastavitelným dělicím poměrem v závislosti na množství děleného vzorku je připravený pro práci s jakýmkoliv automatickým vzorkovačem, může ale fungovat i odděleně.

DetailKe staženíRada odborníka

Šrotovníky a homogenizátory - příprava vzorku

K následné manipulaci se vzorkem v laboratoři vám poskytneme homogenizátory a laboratorní šrotovníky. Podle požadavku na množství, granulaci a další parametry získaného šrotu máme výběr nožových, úderových a třecích šrotovníků.

Pro účely speciálních analýz (GMO, mykotoxiny apod.) nabízíme také zařízení pro homogenizaci a jemné šrotování vzorků.

Rada odborníka

Naši odborní poradci

Václav Müller

Odborný poradceRegion ČR, SKNapište nám+420 602 275 131

Mgr. Filip Teper

Odborný poradceRegion ČRNapište nám+420 606 863 045

Ivona Fleglová

Odborný poradceRegion ČRNapište nám+420 731 910 074
  • Vzorkovač zrnin VV05

Vzorkovač zrnin VV05 O.K. SERVIS BioPro

Video vás provede celým procesem vzorkování - od odebrání vzorku až po vrácení přebytků z laboratoře na vůz.Prohlédněte si video

Dokumenty ke stažení

Prosíme vyplňte kontaktní formulář a vyberte si dokumenty ke stažení.

ODESLAT

Potřebujete poradit? Napište námODESLAT FORMULÁŘ

SIOT Trade s.r.o. 
člen skupiny 
O.K. SERVIS BioPro, s.r.o.

dodavatel laboratorního skla, spotřebního materiálu a
komplexního vybavení pro laboratoře
www.siot.cz

© 2022 O.K. SERVIS BioPro, s.r.o.