Stanovení množství a kvality lepku

Gluten Index System je sada zařízení pro rychlé stanovení obsahu a kvality lepku v pšenici, pšeničné mouce a semolině. Skládá se z vypírače lepku, odstředivky a přístroje umožňujícího stanovení suchého lepku.

Takzvaný lepkový index je díky tomuto systému možné stanovit rychle, a to s vysokou reprodukovatelností. Tato metoda je vhodná jako rychlá screeningová metoda pro určení kvalitativních a kvantitativních vlastností lepku. Zkouška stanovení množství a kvality lepku je normalizována: AACC 38-12, ICC 137/1, 155 a 158, ISO 7495.

Glutomatic 2200 - vypírač lepku

Glutomatic 2200 je dvoumístný automatický vypírač lepku pro stanovení množství a kvality lepku v pšenici a pšeničných moukách. Vypírání se provádí solným roztokem čerpaným automaticky ze zásobní lahve. Roztok NaCl odstraňuje vliv různé tvrdosti vody.
Přístroj je řízen elektronicky. Po vložení vzorku a zapnutí analýzy provede automaticky zadělání těsta a vypírání lepku. Konec cyklu oznámí přístroj akustickým signálem.

Pro stanovení lepku ze pšenice je nutné vzorek pomlít ve vhodném šrotovníku, například v univerzálním laboratorním šrotovníku LM 3100 nebo LM 120.

Ke staženíRada odborníka

Centrifuge 2015 - odstředivka lepku

Toto příslušenství k přístroji Glutomatic umožňuje zjistit nejen množství lepku, ale také kvalitu lepku ve smyslu jeho tažnosti a soudržnosti pomocí tzv. GLUTEN INDEXU. Zkouška se tím o 1 minutu prodlouží, ale uživatel má přehled jak o množství, tak také o kvalitě lepku ve vzorku.

Gluten Index = lepkový index
V praxi se využívá například pro vyřazení částí pšenice s nízkou kvalitou lepku již během nákupu.

Ke staženíRada odborníka

Glutork 2020 - měření suchého lepku

Přístroj je vhodný pro měření tzv. „suchého lepku“. Ten získáme tak, že v přístroji Glutork nejprve vysušíme vypraný lepek, který následně zvážíme na vahách, čímž získáme informaci o množství suchého lepku.

Rada odborníka

LM – šrotovníky

Univerzální laboratorní kladívkové šrotovníky LM 3100 nebo LM 120 jsou vhodné pro pomletí vzorku k analýzám na přístrojích Glutomatic, FN a NIR analyzátorech.

Ke staženíRada odborníka

Váha

V našem sortimentu naleznete širokou škálu vah vhodných pro laboratorní účely.

Rada odborníka

Naši odborní poradci

Ing. Adam Halaška

Odborný poradceRegion ČR, SKNapište nám +420 730 895 987
  • Gluten Index System

Gluten Index System

Instruktážní video pro stanovení obsahu a kvality lepku na systému Gluten Index .Prohlédněte si video

Dokumenty ke stažení

Prosíme vyplňte kontaktní formulář a vyberte si dokumenty ke stažení.

ODESLAT

Potřebujete poradit? Napište námODESLAT FORMULÁŘ

SIOT Trade s.r.o. 
člen skupiny 
O.K. SERVIS BioPro, s.r.o.

dodavatel laboratorního skla, spotřebního materiálu a
komplexního vybavení pro laboratoře
www.siot.cz

© 2023 O.K. SERVIS BioPro, s.r.o.