Stanovení množství a kvality lepku

Gluten Index System je sada zařízení pro rychlé stanovení obsahu a kvality lepku v pšenici, pšeničné mouce a semolině. Skládá se z vypírače lepku, odstředivky a přístroje umožňujícího stanovení suchého lepku.

Takzvaný lepkový index je díky tomuto systému možné stanovit rychle, a to s vysokou reprodukovatelností. Tato metoda je vhodná jako rychlá screeningová metoda pro určení kvalitativních a kvantitativních vlastností lepku. Zkouška stanovení množství a kvality lepku je normalizována: AACC 38-12, ICC 137/1, 155 a 158, ISO 7495.

Glutomatic 2200 - vypírač lepku

Glutomatic 2200 je dvoumístný automatický vypírač lepku pro stanovení množství a kvality lepku v pšenici a pšeničných moukách. Vypírání se provádí solným roztokem čerpaným automaticky ze zásobní lahve. Roztok NaCl odstraňuje vliv různé tvrdosti vody.
Přístroj je řízen elektronicky. Po vložení vzorku a zapnutí analýzy provede automaticky zadělání těsta a vypírání lepku. Konec cyklu oznámí přístroj akustickým signálem.

Pro stanovení lepku ze pšenice je nutné vzorek pomlít ve vhodném šrotovníku, například v univerzálním laboratorním šrotovníku LM 3100 nebo LM 120.

Ke staženíRada odborníka

Centrifuge 2015 - odstředivka lepku

Toto příslušenství k přístroji Glutomatic umožňuje zjistit nejen množství lepku, ale také kvalitu lepku ve smyslu jeho tažnosti a soudržnosti pomocí tzv. GLUTEN INDEXU. Zkouška se tím o 1 minutu prodlouží, ale uživatel má přehled jak o množství, tak také o kvalitě lepku ve vzorku.

Gluten Index = lepkový index
V praxi se využívá například pro vyřazení částí pšenice s nízkou kvalitou lepku již během nákupu.

Ke staženíRada odborníka

Glutork 2020 - měření suchého lepku

Přístroj je vhodný pro měření tzv. „suchého lepku“. Ten získáme tak, že v přístroji Glutork nejprve vysušíme vypraný lepek, který následně zvážíme na vahách, čímž získáme informaci o množství suchého lepku.

Rada odborníka

LM – šrotovníky

Univerzální laboratorní kladívkové šrotovníky LM 3100 nebo LM 120 jsou vhodné pro pomletí vzorku k analýzám na přístrojích Glutomatic, FN a NIR analyzátorech.

Ke staženíRada odborníka

Váha

V našem sortimentu naleznete širokou škálu vah vhodných pro laboratorní účely.

Rada odborníka

  • Gluten Index System

Gluten Index System

Instruktážní video pro stanovení obsahu a kvality lepku na systému Gluten Index .Prohlédněte si video

Dokumenty ke stažení

Prosíme vyplňte kontaktní formulář a vyberte si dokumenty ke stažení.

ODESLAT

Naši odborní poradci

Václav Müller

Odborný poradceRegion ČR, SKNapište nám602275131

Potřebujete poradit? Napište námODESLAT FORMULÁŘ

SIOT Trade s.r.o. 
člen skupiny 
O.K. SERVIS BioPro, s.r.o.

dodavatel laboratorního skla, spotřebního materiálu a
komplexního vybavení pro laboratoře
www.siot.cz

© 2020 O.K. SERVIS BioPro, s.r.o.