Testování v anaerobních podmínkách

Pro vytvoření anaerobního prostředí nabízíme nejen základní anaerostaty a příslušné vyvíječe atmosféry, ale i kompletní anaerobní pracovní stanice.

Anaerobní pracovní stanice

Anaerobní stanice jsou důležitou součástí mikrobiologických laboratoří, kde je třeba snadno zpracovat, kultivovat a zkoumat vzorky bez vystavení atmosférickému kyslíku. Anaerobní kultivační stanice Don Whitley jsou navrženy jako flexibilní modulární systém maximalizující pohodlí uživatele – každá funkce systému je koncipována tak, aby tvar a vnitřní rozměry stanice, stejně jako ovládání a multifunkční port, splňovaly vysoké nároky obsluhy.

Unikátní výhodou je systém bez rukávů, který při vstupu do pracovní stanice spotřebuje osmkrát méně plynu v porovnání s konvenčním systémem. Dále také automatizovaná regulace vlhkosti bez nutnosti údržby uživatelem.

Rada odborníkaVideo

Mikroaerobní pracovní stanice

Mikroaerobní pracovní stanice Don Whitley jsou ideální pro studium a izolaci Campylobacter spp., Helicobacter pylori a dalších podobně náročných organismů. Jedná se o 4plynovou soustavu se zabudovanou technologií detekce plynů, která umožňuje naprogramovat přesnou koncentraci plynu a je ideální pro manipulaci se vzorky v udržitelném mikroaerobním prostředí.

Rada odborníka

Hypoxické pracovní stanice

Hypoxická stanice vytváří hypoxické a anoxické podmínky v řízeném a udržovaném pracovním prostředí. Je ideální pro vědce v oblasti buněčných a tkáňových kultur, kteří chtějí přesně kontrolovat kyslík, oxid uhličitý, teplotu a vlhkost. Aplikace pro toto zařízení zahrnují výzkum rakoviny, neurologie a kardiovaskulární výzkum, stejně jako mnoho dalších typů práce s buněčnou kulturou.

Ke staženíRada odborníka

Laboratorní aspirátor AsPROVac

Kompaktní laboratorní aspirátor AsPROVac je flexibilní. K používání není potřeba zajišťovat žádné přídavné komponenty. 

Výhodou je možnost změny rychlosti odsávání v rozmezí 15 stupňů a možnost kompletní strilizace v autoklávu. Aspirátor je vybaven funkcí pro bezpečné odsávání a likvidaci biologických odpadních kapalin.

AsPROVac je vhodným doplňkem hypoxických stanic. 

Ke staženíRada odborníka

Anaerobní transparentní box

Pro vytvoření perfektních podmínek pro izolaci a kultivaci anaerobních a mikroaerobních organismů.  Obdélníková, průhledná nádoba je ideální pro práci s Whitley Gassing systémem, ale lze ji využít i samostatně s vyvíjecími sáčky na výrobu plynu.  Pojme 12-14 Petriho misek o průměru 90mm či 5x96 jamkových mističek.

Whitley Anaerobic Jar je velmi flexibilní v možnostech vytvoření různých požadovaných atmosférických podmínek.

Obdélníkový tvar šetří místo v inkubátoru, nádoby lze během inkubace naskládat na sebe. Součástí je bezpečnostní ventil, který zajistí potřebnou míru vakua, ale díky odolnému materiálu nádoba nepodléhá ani při podtlaku žádné deformaci. Západky jsou na pevno připojeny k víku, tím je zabráněno chybnému uzavření. 

Ke staženíRada odborníka

AtmoGen – Jar gassing system

Novinka nahrazující Jar Gassing System přináší řadu výhod. Díky volitelnému vstupu dvou plynů může AtmoGen vytvářet více atmosfér: anaerobní, mikroaerobní a se zvýšeným podílem CO2 (pro kapnofilní bakterie) – a to pohodlným, rychlým a levným způsobem. Jedním z hlavních vylepšení je možnost vytvářet zvolenou kultivační atmosféru až ve třech nádobách současně.

Jeho použití je snadné, nevyžaduje žádné složité školení obsluhy a lze jej použít s vašimi stávajícími anaerobními nádobami (pomocí sady adaptérů). V porovnání s generačními sáčky snížíte s novým Atmogenem náklady až o 85 %. Gassing systém vytváří perfektní podmínky pro růst anaerobů za méně než 2 minuty a mikroaerofilů jen za 19 sekund. Je tak 3x rychlejší než konkurenční produkty.

Nové funkce

 • Pracuje s opakovaně použitelným katalyzátorem.
 • Je dodáván s volitelnou kontrolou katalyzátoru, která uživateli zajistí jeho maximální funkčnost. 
 • Umožňuje připojení přes USB a Ethernet.
 • Flexibilní připojení k téměř jakékoli tiskárně.
 • Uchovává data 90 dní.

Rada odborníkaVideo

GENbag / GENbox

 Generátory atmosféry pro náročné bakterie, jejichž vysoký výkon vytvoří potřebnou atmosféru za méně než jednu hodinu:

 • Anaerobní bakterie: GENbag anaer / GENbox anaer,
 • Mikroaerofilní bakterie (Campylobacter, Helicobacter, Mycoplasma aj.): GENbag microaer / GENbox microaer,
 • Kapnofilní bakterie (vyžadující CO2: Neisseria, Haemophilus aj.): GENbag CO2 / GENbox CO2.

Kultury lze pozorovat bez otevření systému.

Výhody:

 • Praktičnost: lGENbag je průhledný sáček pro inkubaci jednotlivých vzorků / lGENbox je průhledný a stohovatelný pro praktičtější použití.
 • Zabezpečení: bez uvolňování vodíku tedy zcela bezpečné pro uživatele.
 • Úspornost: žádný další materiál (pipeta, stříkačka, údržba a výměna palladiového katalyzátoru, ...).

DetailRada odborníka

Naši odborní poradci

Jitka Bartošová

Odborný poradceRegion ČRNapište nám+420 724 230 618

Tomáš Černý

Odborný poradceRegion ČRNapište nám+420 724 440 782
 • Anaerobní stanice DWS
 • Gassing System Whitley
 • Whitley AtmoGen
Prohlédněte si video a seznamte se s fungováním a výhodami anaerobních pracovních stanic DWS.

Prohlédněte si video

Gassing System Whitley

Seznamte se blíže s výhodami gassing systému společnosti Whitley, mezi které patří rychlost, opakovatelnost, jednoduché použití a nízké náklady.Prohlédněte si video
Whitley AtmoGen - nový a vylepšený systém pro zplynování sklenic - má svěží, moderní grafiku, software na míru a volitelný vstup dvou plynů. Seznamte se s jeho výhodami.

Prohlédněte si video

Dokumenty ke stažení

Prosíme vyplňte kontaktní formulář a vyberte si dokumenty ke stažení.

ODESLAT

Potřebujete poradit? Napište námODESLAT FORMULÁŘ

SIOT Trade s.r.o. 
člen skupiny 
O.K. SERVIS BioPro, s.r.o.

dodavatel laboratorního skla, spotřebního materiálu a
komplexního vybavení pro laboratoře
www.siot.cz

© 2024 O.K. SERVIS BioPro, s.r.o.