Stanovení aktivity vody

Aktivita vody potravin není shodná s jejich vlhkostí. Aktivita vody je ukazatelem obsahu vody, která není vázána na jiné složky potravin a je tak vhodným prostředím pro růst mikrobů a jiných organismů v potravinách.

Potraviny mohou dosahovat aktivity vody v rozsahu 0 - < 1. Mohou mít stejnou vlhkost a přitom zcela rozdílnou aktivitu vody, a tím i rozdílnou stabilitu. Například pšenice s vlhkostí 18 % má stejnou aktivitu vody aw jako řepka olejná s vlhkostí pouze 8 %. Aktivita vody odpovídá rovnovážné relativní vlhkosti (ERH) v těsném okolí potraviny vyjádřená nikoli v procentech, ale v desetinných číslech.

Aqua Lab 4TE - přístroj pro stanovení aktivity vody

Aqua Lab 4TE je výkonný laboratorní přístroj pro rychlé a přesné stanovení vodní aktivity na základě měření rosného bodu.

Tento přístroj je schopen stanovit aktivitu vody již během 5 minut (průměrný čas měření je 2,5 minuty) s přesností ±0,003 aw. Lze jej využít i mimo laboratoř všude tam, kde potřebujete sledovat kvalitu surovin a produktů, tj. například na příjmu surovin nebo ve výrobně-provozní laboratoři.
Interní termoregulace umožňuje nastavit teplotu měření mezi 15−50°C.

Na přístroji je možné měřit různé druhy vzorků: tekuté, sypké, granule a další.

Ke staženíRada odborníka

Waterlab - přístroj pro stanovení aktivity vody

WaterLab představuje nejmodernější analyzátor pro měření aktivity vody (aW). Používá se všude tam, kde je nutné kontrolovat trvanlivost výrobku k určení  rizika  mikrobiálního vývoje. 

Nové kalibrace a kontrolní režimy umožňují operátorovi optimalizovat časy i pro vícenásobné analýzy vzorků s velmi odlišnými hodnotami aktivity vody (aW). Se zavedením inovativních systémů pro výpočet a regulaci teploty umožňuje WaterLab provádět různé typy analýz od jednoduchých kontrolních měření až po specifické testy trvanlivosti pro každý jednotlivý případ.

Ke staženíRada odborníka

Naši odborní poradci

Mgr. Filip Teper

Odborný poradceRegion ČRNapište nám+420 606 863 045

Ing. Adam Halaška

Odborný poradceRegion ČR, SKNapište nám +420 730 895 987

Ing. Václav Zeman

Odborný poradceRegion ČRNapište nám+420 724 440 784

Dokumenty ke stažení

Prosíme vyplňte kontaktní formulář a vyberte si dokumenty ke stažení.

ODESLAT

Potřebujete poradit? Napište námODESLAT FORMULÁŘ

SIOT Trade s.r.o. 
člen skupiny 
O.K. SERVIS BioPro, s.r.o.

dodavatel laboratorního skla, spotřebního materiálu a
komplexního vybavení pro laboratoře
www.siot.cz

© 2024 O.K. SERVIS BioPro, s.r.o.