Jednoduché mikrobiální testy Peel Plate

Jednoduché mikrobiální testy Peel Plate® pro detekci mikroorganismů. Vhodné pro potravinářské a mlékárenské laboratoře i pro testování kvality vody. Unikátní kultivační misky ve formě destiček obsahují připravené médium, které je umístěno v mělké misce a zakryto lepicí fólií. 

Peel Plate AC

Mikrobiální jednoduché testy Charm Peel Plate AC® jsou určené pro detekci celkového počtu mikroorganismů ve vzorku. Využívají konvenční složení pro standardní počty mikroorganismů produkující červený enzymový substrát TTC.

DetailKe staženíRada odborníka

Peel Plate EC

Mikrobiální testy určené pro detekci E. coli a koliformních bakterií. Používají standardní EC médium produkující barevný enzymový substrát. K dispozici je vysoko objemová verze testu Peel Plate EC HV pro 5ml vzorek.

V detailu najdete informace k inkubaci v závislosti na typu testovaného vzorku.

DetailRada odborníka

Peel Plate CC

Mikrobiální testy pro detekci koliformních bakterií. Používají běžné EC médium obsahující barevný enzymový substrát. K dispozici je vysoko objemová verze testu Peel Plate CC HV pro 5ml vzorek.

DetailRada odborníka

Peel Plate HET

Mikrobiální testy detekují heterotrofní počet bakterií. Používají standardní R2A agar obsahující červený TTC enzymový substrát. 

Inkubuje se při teplotě 20 až 28 °C po dobu 5 až 7 dnů.

Rada odborníka

Peel Plate YM

Mikrobiální testy pro detekci kvasinek a plísní. Používají konvenční formulaci bramborové dextrózy. K dispozici je vysoko objemová verze testu Peel Plate YM HV test pro 5ml vzorek.

Metoda je použitelná pro stanovení plísní ve vzorcích inkubovaných při teplotě 25 ± 3 °C v temnu. Vzorek nebo ředění vzorku se přidá na destičku a inkubuje se 3 až 5 dní.

DetailRada odborníka

Peel Plate EB

Mikrobiální testy pro detekci enterobakterií, obsahují standardní agar pro kultivaci bakterií z čeledi Enterobacteriaceae, které tvoří pigmentované kolonie.

Pipetovaný vzorek se přidá a inkubuje 24 až 48 hodin při 37 °C ± 1 °C.

Rada odborníka

Peel Plate SA

Testy Peel Plate SA (Staphylococcus aureus) detekují kolonie koaguláza-pozitivních stafylokoků v potravinách, s výjimkou kultivovaných mléčných výrobků.

Vzorek nebo ředění vzorku se přidá a inkubuje se 24 až 48 hodin při 35-37 °C.

DetailRada odborníka

Peel Plate Y

Mikrobiální test Peel Plate® Y detekuje a počítá kolonie kvasinkových mikroorganismů. Metoda je použitelná pro stanovení kvasinek ve vzorcích, které mohou obsahovat přirozené kultury plísní, např. sýr s modrou plísní, pokud je inkubován při teplotě 32 ± 1 °C ve tmě.

Vzorek nebo ředění vzorku se přidá na desticku a inkubuje se po dobu 3 až 5 dnů. Kolonie kvasinek mají kruhový tvar a jsou červeně pigmentované.

Rada odborníka

Naši odborní poradci

Jitka Bartošová

Odborný poradceRegion ČRNapište nám+420 724 230 618

Dokumenty ke stažení

Prosíme vyplňte kontaktní formulář a vyberte si dokumenty ke stažení.

ODESLAT

Potřebujete poradit? Napište námODESLAT FORMULÁŘ

SIOT Trade s.r.o. 
člen skupiny 
O.K. SERVIS BioPro, s.r.o.

dodavatel laboratorního skla, spotřebního materiálu a
komplexního vybavení pro laboratoře
www.siot.cz

© 2024 O.K. SERVIS BioPro, s.r.o.