Spektrofotometry

Spektrofotometrické metody zahrnují širokou škálu metod a technik, které využívají interakce světla v různých oborech vlnových délek se vzorkem v kapalné, pevné i plynné formě.

Jsou základem mnoha analytických metod. Volba konkrétní techniky záleží na požadované přesnosti, typu analyzované matrice a také na dostupnosti a ceně zařízení.

UV - VIS spektrofotometry

Nabízíme stolní a přenosné UV-VIS spektrofotometry s výborným poměrem ceny a užitné hodnoty.

Jedná se o dvoupaprskové spektrofotometry, nebo přístroje v uspořádání "split beam" s vysokou stabilitou a nízkým šumem.
Součástí většiny přístrojů je 5 nebo 8 polohový měnič kyvet, k dispozici je PQ/OQ kvantifikační kit a celá řada dalších příslušenství.

Některé modely jsou vybaveny výstupem na PC nebo integrovaným operačním systémem, software UV-WIN je dodáván jako volitelné příslušenství.
Stolní spektrofotometry PG Instruments jsou vhodné pro školní, výzkumné i kontrolní laboratoře.

Rada odborníka

Plamenové spektrofotometry

Plamenové emisní spektrofotometry firmy Sherwood Scientific nacházejí uplatnění zejména při stanovení chemických prvků jako je Na, K, Ca, Ba, Cs a další.

Tyto přístroje jsou dodávány v jednokanálovém i vícekanálovém provedení.

Příslušenství: podavač vzorků, diluter, software, a další.

Rada odborníka

NIR spektrofotometry

NIR a FTNIR spektrofotometry jsou naším dominantním prodejním artiklem.

Jedná se o analyzátory pracující na principu infračervené spektroskopie (NIR-Near Infrared Spectroscopy), což je nedestruktivní analytická metoda, která našla široké uplatnění v řadě oborů. Nabízíme různé typy analyzátorů, ke kterým je vybudován systém prodejní, kalibrační a technické podpory.

Více informací o široké nabídce NIR spektrofotometrů naleznete v samostatné kapitole, která podrobně popisuje funkce a výhody jednotlivých analyzátorů.

Rada odborníka

FT-IR spektrofotometry

Nabízíme FT-IR spektrofotometry od firmy Bruker a to jak pro oblast kvantitativní analýzy (analýza vína nebo dalších nápojů), tak pro další oblasti jako je chemický průmysl, výroba, zpracování a recyklace plastů a další. V těchto oborech slouží analyzátory zejména k identifikaci organických látek při vstupní i mezioperační kontrole (vady, defekty), kde se dá tato technika kombinovat s mikroskopií.

Rada odborníka

VideometerLab 04

Zařízení pro získání multispektrálního obrazu, zobrazení fluorescence a propustnosti. Spolu se špičkovým softwarem je vhodné pro monitoring a rutinní kontrolu kvality v široké škále aplikačních oblastí.

Praktické využití:

  • sladovnictví,
  • obilnářství, 
  • osivářství,
  • mlýny,
  • výrobci těstovin

Měřené parametry: čistota, napadení  plísněmi (zejména Fusarium spp.), sklovitost, falšování (pšenice obecná, durum), klíčení a vitalita, namoření osiva, poškozená zrna, zelená zrna, velikostní frakce.

Rada odborníka

Naši odborní poradci

Ing. Mária Leitnerová

Odborný poradceRegion SKNapište nám+421 907 651 808

Mgr. Filip Teper

Odborný poradceRegion ČRNapište nám+420 606 863 045

Potřebujete poradit? Napište námODESLAT FORMULÁŘ

SIOT Trade s.r.o. 
člen skupiny 
O.K. SERVIS BioPro, s.r.o.

dodavatel laboratorního skla, spotřebního materiálu a
komplexního vybavení pro laboratoře
www.siot.cz

© 2021 O.K. SERVIS BioPro, s.r.o.