Chemická analýza mléka a mléčných produktů

Chemická analýza mléka a mléčných produktů se provádí s cílem detekovat přítomnosti určitých složek či jejich množství ve zkoumaném vzorku. Nabízíme přístroje jako NIR spektrofotometry, chloridmetr, analyzátor somatických buněk či obsahových složek mléka. Jedná se o přístroje a vybavení pro provozní i kontrolní laboratoře výrobních závodů a akreditovaných laboratoří.

Tango

Robustní FT-NIR spektrofotometr je vhodný pro provozní podmínky, neboť umožňuje rychlou, jednoduchou a přesnou analýzu produktů.

Jeho ovládání přes dotykový displej je značně intuitivní, proto nevyžaduje vysoce kvalifikovanou obsluhu.

Vzorek určený k analýze je vždy aplikován do vhodné misky a po volbě požadované analýzy probíhá vše automaticky bez zásahu obsluhy. Pro aplikaci daného vzorku je možné používat skleněné Petriho misky, polystyrenové misky i křemenné misky dle provedené kalibrace a požadované přesnosti. Analyzátor, který je vybavený zabudovaným počítačem s monitorem, dodáváme již se základními kalibracemi.

Možnost propojení se softwarem LABORATORNÍ KNIHA.

DetailKe staženíRada odborníka

MPA II

Stolní víceúčelový FT-NIR spektrofotometr je založený na měření interakce blízkého infračerveného záření v rozsahu 12 800-4000 cm-1 (780-2500 nm) se vzorkem.

Toto zařízení využívá Michelsonův interferometr (neomezená životnost), světelný zdroj, laser a je kompletně ovládáno pomocí PC.

Při analýze tento přístroj používá režim transmitance (neboli průchodu světla vzorkem, týká se kapalných vzorků) s InGaAs detektorem, reflektanční režim pro pevné a pastovité materiály s PbS detektorem a s možností měřit transmitanci pro pevné vzorky pomocí SI detektoru.

Možnost propojení se softwarem LABORATORNÍ KNIHA.

DetailKe staženíRada odborníka

Chloridmetr – stanovení obsahu soli

Tradiční titrační metody stanovení chloridových iontů lze nahradit coulometrickým titrátorem. Nabízíme "chloridmetr" od firmy Sherwood Scientific vhodný pro potraviny a krmiva. Hlavním přínosem tohoto řešení je automatické zjištění bodu ekvivalence, který je u některých metod jinak značně subjektivní.

Generování stříbrných iontů přímo z pracovní elektrody eliminuje přípravu standartních roztoků a jejich kontrolu a také zajišťuje rychlost a flexibilitu celého postupu. Pufrový systém vyvinutý speciálně pro Chloride Analyzer 926 poskytuje vynikající citlivost a vysokou selektivitu.

Další alternativou pro určení obsahu soli je stanovení obsahu sodíku. Pro tento účel jsou vhodné plamenové spektrofotometry, které rovněž vyrábí firma Sherwood Scientific. Více o nich naleznete na str. 08 Spektrofotometry.

Rada odborníka

Analyzátor somatických buněk – Lactoscan SCC

Analyzátor Lactoscan SCC zajistí rychlou, přesnou a spolehlivou analýzu somatických buněk. Přístroj s vestavěným fluorescenčním mikroskopem je schopen detekovat subklinické záněty žláz.

Vlastnosti:

  • výsledky během 20 až 60 sekund,
  • rozsah měření: 0–10 000 000 buněk/ml,
  • měření velikosti buněk v rozsahu: 2–30 μm,
  • nejnižší náklady na test somatických buněk.

DetailKe staženíRada odborníkaVideo

Analyzátor obsahových složek mléka – Lactoscan MCCW

Ultrazvukový analyzátor mléka Lactoscan MCCW je určený ke sledování obsahových složek mléka v laboratořích mlékárenských podniků i na farmách. Analyzátor se hodí pro analýzu obsahových složek kravského, ovčího i kozího mléka, a to pro všechny typy běžných mléčných analýz: mléko syrové, pasterizované, UHT ošetřené mléko, plnotučné, polotučné, nízkotučné mléko, ale i smetany s tučností až do 45 %.

Výsledky měření do 30 sekund (volitelně 50 sekund).

Rada odborníka

DA 7350 - on-line analyzátor

Přístroj DA 7350 se využívá pro měření surovin v toku a umožňuje měřit souvisle a simultánně více parametrů - například vlhkost, bílkoviny, tuk a podobně.

Je vhodný pro umístění přímo v potrubí, kudy protéká měřený materiál například mouka, pšenice, ale i pastovité materiály jako je máslo a podobně.

DetailRada odborníka

Naši odborní poradci

Lukáš Borovka

Odborný poradceRegion ČRNapište nám+420 724 440 771

Tomáš Černý

Odborný poradceRegion ČRNapište nám+420 724 440 782
  • LACTOSCAN SCC

LACTOSCAN SCC - Analyzátor somatických buněk

Instruktážní video vám krop po kroku předvede, jak postupovat při analýze somatických buněk na přístroji Lactoscan SCCProhlédněte si video

Dokumenty ke stažení

Prosíme vyplňte kontaktní formulář a vyberte si dokumenty ke stažení.

ODESLAT

Potřebujete poradit? Napište námODESLAT FORMULÁŘ

SIOT Trade s.r.o. 
člen skupiny 
O.K. SERVIS BioPro, s.r.o.

dodavatel laboratorního skla, spotřebního materiálu a
komplexního vybavení pro laboratoře
www.siot.cz

© 2024 O.K. SERVIS BioPro, s.r.o.