Stanovení obsahu alkoholu, stupňovitosti a CO2

V pivovarnictví nabízíme několik způsobů, jak analyzovat stanovení obsahu alkoholu, CO2 a stupňovitosti piva. Pro měření CO2 nabízíme širokou škálu analyzátorů od jednoduchých afrometrů po UC09 s možností zabudování přímo do plnicí linky. Pro rychlé orientační stanovení obsahu alkoholu ídoporučujeme laboratorní ebulioskopy.

LP10 – analyzátor piva na principu refraktometru

LP10 je analyzátor piva fungující na principu refraktometru v kombinaci s měřením rychlosti zvuku. Tento přístroj měří obsah alkoholu, původní stupňovitost a extrakt piva.

Obsah alkoholu je možné měřit v rozsahu 0 – 12 % obj. s opakovatelností 0,01 %, původní stupňovitost v rozsahu 0 – 30° a s opakovatelností 0,03°.

Tento přístroj lze propojit s analyzátorem obsahu CO2 - MD05.

Ke staženíRada odborníka

LP20 přenosné on-line analyzátory nápojů

Přenosné optické analyzátory nápojů od firmy Maselli je možné používat pro práci v laboratoři i pro měření on-line, tedy přímo na lince, případně z tanků.

Konfigurace LP20 pro měření:

 • alkoholu
 • původní stupňovitosti
 • extraktu
 • CO2
 • kombinace CO2/O2.

DetailKe staženíRada odborníka

UC09 - inovativní analyzátor CO2 pro měření nápojů

Firma Maselli doplnila portfolio svých produktů o nový analyzátor obsahu CO2(s možností rozšíření o měření O2, alkoholu a cukru) v nápojích – UC09, který používá inovativní technologie měření CO2 pomocí infračerveného záření metodou ATR.
Dlouholeté zkušenosti v oblasti optických přístrojů umožnily vyvinout přístroj, který je velmi přesný, spolehlivý a prakticky bezúdržbový. 

Nejběžnější aplikace:

 • kontrola produktu před plněním,
 • kontrola filtrace,
 • monitorování průběhu fermentace,
 • měření stupňovitosti mladiny.

Ke staženíRada odborníka

Elektrický ebulioskop s digitálním displejem zobrazujícím obsah alkoholu

Pro rychlé stanovení obsahu alkoholu ve vínech, kvasících moštech a dalších alkoholických produktech s obsahem alkoholu do 20 % obj. je vhodný elektrický ebulioskop. Tento přístroj měří obsah alkoholu za pomoci měření bodu varu vzorku s využitím elektrického topného tělíska a průtokového chladiče.

Elektrický ebulioskop s průtokovým chladičem a topným tělískem je rovněž vybaven displejem, na kterém se zobrazuje teplota. Protože tato metoda pro stanovení alkoholu vychází z měření bodu varu vzorku, ebulioskop se denně kalibruje na teplotu bodu varu vody nebo standardu. Přesnost této metody je například u suchých vín +- 0,1 % obj.

Typy ebulioskopů

 • s digitálním teploměrem (DS Temp), 
 • s digitální sondou a zobrazením změřené teploty na dispeji (Ebuliometer), 
 • se zabudovanou elektrickou sondou a výpočtem obsahu alkoholu zobrazeným na displeji (Ebuliotronic).

Rada odborníka

Kovový ebulioskop

Klasický kovový ebulioskop umožňuje rychlé stanovení obsahu alkoholu ve vínech a dalších alkoholických produktech s obsahem alkoholu do 20 % obj. Princip tohoto modelu ebulioskopu spočívá v měření bodu varu vzorku, který závisí na obsahu alkoholu a na atmosférickém tlaku. Na základě zaznamenaného bodu varu je obsah alkoholu odečítán přímo z odečítacího disku.

Tento přístroj využívá klasický kahan a voda v chladiči musí být po každém měření měněna.

Rada odborníka

DE - destilační jednotka

Pro velmi přesné stanovení obsahu alkoholu především u vín dodáváme destilační jednotku DE 2000. Tato jednotka odpovídá požadavkům OIV na destilaci alkoholu a těkavých kyselin.

K dispozici je ve dvou verzích DE 2000 s koncovkou na základě měření času a DE EVO s koncovkou na základě vážení vzorku.

Rada odborníka

BA 06 - online analyzátor piva

BA06 - modulární analyzátor piva je jediné skutečně on-line řešení pro analýzu piva. Tento systém v kompletní konfiguraci měří velmi přesně alkohol, původní stupňovitost, extrakt a obsah CO2 v pivu. Díky unikátní konstrukci je přístroj umístěn přímo na potrubí bez nutnosti použití bypassu. Tato možnost instalace zaručuje nejlepší možné hygienické podmínky a eliminuje riziko kontaminace.

Ke staženíRada odborníka

Naši odborní poradci

Mgr. Filip Teper

Odborný poradceRegion ČRNapište nám+420 606 863 045

Dokumenty ke stažení

Prosíme vyplňte kontaktní formulář a vyberte si dokumenty ke stažení.

ODESLAT

Potřebujete poradit? Napište námODESLAT FORMULÁŘ

SIOT Trade s.r.o. 
člen skupiny 
O.K. SERVIS BioPro, s.r.o.

dodavatel laboratorního skla, spotřebního materiálu a
komplexního vybavení pro laboratoře
www.siot.cz

© 2024 O.K. SERVIS BioPro, s.r.o.