NIR analyzátory

Blízká infračervená spektroskopie, tedy NIR spektroskopie je hojně využívanou, moderní, ekonomickou a ekologickou analýzou.

Jedná se o nedestruktivní analytickou metodu, která našla široké uplatnění v řadě oborů - především v potravinářském a krmivářském průmyslu, ale i v oboru zpracování rostlinných a živočišných produktů. Při měření nejsou potřeba žádné chemikálie ani odborná obsluha, přesto jsou získané výsledky analýz dostatečně přesné, rychlé a srovnatelné s referenčními metodami. Hlavní předností NIR spektroskopie je schopnost stanovit obsahy několika látek současně během jednoho měření

Inframatic 9500 - analyzátor obilovin, olejnin

Inframatic 9500 je nejnovější model NIR analyzátoru firmy Perten Instruments, který je vhodný pro obiloviny, olejniny, ale i mouky a slad.

Tento přístroj se pyšní nejvyšší možnou přesností.

Analyzátor má dvě základní verze − s modulem pro měření hektolitrové hmotnosti a bez modulu.
Vynikající přesnost měření, spolehlivost a krátká doba analýzy v kombinaci s jednoduchou manipulací se vzorkem činí přístroj Inframatic 9500 jedním z nejrychlejších NIR analyzátorů celých zrn na trhu.

DetailKe staženíRada odborníka

Inframatic 8800 - mobilní celozrnný analyzátor

Přenosný NIR analyzátor IM 8800 je určený pro zemědělské prvovýrobce, obchodníky s obilovinami, olejninami a všechny další, kteří potřebují rychle, spolehlivě a na různých místech analyzovat obiloviny a olejniny.

Inframatic 8800 je určen především pro měření kvalitativních parametrů následujících plodin:

 • pšenice – vlhkost, dusíkaté látky, lepek,
 • ječmen – vlhkost, dusíkaté látky,
 • řepka, kukuřice – vlhkost, tuk
 • sójové boby – vlhkost, dusíkaté látky a tuk.

DetailKe staženíRada odborníka

DA 7250 - stolní NIR analyzátor

Přístroj DA 7250 je univerzální laboratorní analyzátor určený pro měření pevných, pastovitých i kapalných vzorků.

DA 7250™ analyzuje vzorky během 6 sekund a měří parametry jako vlhkost, bílkoviny, tuky, sušinu, oleje, popel, kolagen, podíl svalové bílkoviny, sůl a mnoho dalších s vynikající přesností.

Tento NIR analyzátor představuje poslední generaci přístrojů s moderní technologií diodového pole, která vede z uživatelského pohledu k čistší, jednodušší a příjemnější aplikaci metody NIR.

Mezi klíčové výhody tohoto modelu patří rychlá analýza všech typů vzorků. Analyzátor je vhodný pro celou řadu různorodých produktů, například pro maso, obiloviny, škrob, otruby, krmiva pro hospodářská i malá zvířata, kukuřici, čirok, luštěniny, hořčici, slad, slunečnici, vojtěšku, sójové boby, rýži, hrách, objemová krmiva, siláže, mouku, seno, těstoviny, krupici, a další.

Možnost propojení se softwarem LABORATORNÍ KNIHA.

DetailKe staženíRada odborníkaVideo

DA 7350 - on-line analyzátor

Přístroj DA 7350 se využívá pro měření surovin v toku a umožňuje měřit souvisle a simultánně více parametrů - například vlhkost, bílkoviny, tuk a podobně.

Je vhodný pro umístění přímo v potrubí, kudy protéká měřený materiál například mouka, pšenice, ale i pastovité materiály jako je máslo a podobně.

DetailRada odborníka

DA 7440 - on-line analyzátor

Tento model on-line analyzátoru provádí stejná měření jako přístroj DA 7350. Je však určen pro bezkontaktní snímání nad pohybujícím se materiálem.

Je vhodný v situacích, kdy je produkt přepravován například po dopravních pásech a podobně. Stejně jako DA 7350 využívá principu diodového pole.

Rada odborníka

Tango

Robustní FT-NIR spektrofotometr je vhodný pro provozní podmínky, neboť umožňuje rychlou, jednoduchou a přesnou analýzu produktů.

Jeho ovládání přes dotykový displej je značně intuitivní, proto nevyžaduje vysoce kvalifikovanou obsluhu.

Vzorek určený k analýze je vždy aplikován do vhodné misky a po volbě požadované analýzy probíhá vše automaticky bez zásahu obsluhy. Pro aplikaci daného vzorku je možné používat skleněné Petriho misky, polystyrenové misky i křemenné misky dle provedené kalibrace a požadované přesnosti. Analyzátor, který je vybavený zabudovaným počítačem s monitorem, dodáváme již se základními kalibracemi.

Možnost propojení se softwarem LABORATORNÍ KNIHA.

DetailKe staženíRada odborníka

Matrix F

Matrix F je on-line FT-NIR spektrofotometr vyvinutý pro použití v průmyslových provozech vhodný i do drsných provozních podmínek. Využívá různých typů měřicích sond nebo měřicí hlavu s integrovaným zdrojem.

Díky široké škále komunikačních protokolů se snadno integruje do řídicího procesu.

Srdcem je patentovaný Rocksolid interferometr stejný jako v laboratorních FT-NIR spektrofotometrech firmy Bruker.

Rada odborníka

MPA II

Stolní víceúčelový FT-NIR spektrofotometr je založený na měření interakce blízkého infračerveného záření v rozsahu 12 800-4000 cm-1 (780-2500 nm) se vzorkem.

Toto zařízení využívá Michelsonův interferometr (neomezená životnost), světelný zdroj, laser a je kompletně ovládáno pomocí PC.

Při analýze tento přístroj používá režim transmitance (neboli průchodu světla vzorkem, týká se kapalných vzorků) s InGaAs detektorem, reflektanční režim pro pevné a pastovité materiály s PbS detektorem a s možností měřit transmitanci pro pevné vzorky pomocí SI detektoru.

Možnost propojení se softwarem LABORATORNÍ KNIHA.

DetailKe staženíRada odborníka

Laboratorní kniha – software pro zpracování dat

Naměřená data z analyzátorů lze přenést do našeho softwaru "Laboratorní kniha" nebo do jiného nadřazeného systému, kde jsou data ukládána, dále analyzována či statisticky zpracována.
V rámci automatického zpracování dat "Laboratorní kniha" umožňuje:

 • sběr výsledků naměřených hodnot z přístrojů (Inframatic, Falling
  Number),
 • zobrazení výsledků v sestavách,
 • tisk protokolů k analýzám,
 • statistické zpracování výsledků,
 • přístup k záznamům i mimo laboratoř,
 • minimalizace ruční evidence.

V rámci podpory zákazníků nabízíme také správu kalibrací – aktualizace a oprava kalibračních křivek a systém kontroly zpracovaného měření.

Ke staženíRada odborníka

Naši odborní poradci

Mgr. Filip Teper

Odborný poradceRegion ČRNapište nám+420 606 863 045

Ing. Adam Halaška

Odborný poradceRegion ČR, SKNapište nám +420 730 895 987

Ing. Václav Zeman

Odborný poradceRegion ČRNapište nám+420 724 440 784
 • DA 7250 SD NIR Meat Analyzer

DA 7250 SD NIR Analyzátor masa

Video vás provede krátkým a jednoduchým procesem analýzy masa na analyzátoru DA 7250 firmy Perten.Prohlédněte si video

Dokumenty ke stažení

Prosíme vyplňte kontaktní formulář a vyberte si dokumenty ke stažení.

ODESLAT

Potřebujete poradit? Napište námODESLAT FORMULÁŘ

SIOT Trade s.r.o. 
člen skupiny 
O.K. SERVIS BioPro, s.r.o.

dodavatel laboratorního skla, spotřebního materiálu a
komplexního vybavení pro laboratoře
www.siot.cz

© 2024 O.K. SERVIS BioPro, s.r.o.