On-line měření nápojů

Pro nápojářské provozy nabízíme přesné měření alkoholu, původní stupňovitosti a CO2.

Měřicí přístroje mohou být instalovány v různých bodech procesu výroby, například v mladinové pánvi, při monitoringu průběhu fermentace, v rámci kontroly po filtraci nebo jako finální kontrola před plněním.

UR24 – on-line refraktometr

Digitální refraktometr UR24 je možné velmi jednoduše instalovat v potrubí nebo v tanku. Přístroj měří kontinuálně koncentraci a zobrazuje výsledek v Brix, indexu lomu (nD) nebo % koncentrace s vysokou přesností. Je také vybaven uživatelskou programovatelnou stupnicí pro konkrétní aplikace. Refraktometr UR24 může kontrolovat výrobní proces, sledovat, zda koncentrace splňuje dané specifikace, a může reagovat pomocí analogových a digitálních rozhraní (jako volitelná možnost je k dispozici Profibus DP). Analyzátor měří velmi rychle, takže nepotřebuje žádné další měření v laboratoři. Díky optické technologii je zařízení prakticky bez údržby: robustní konstrukce s materiálem z nerezové oceli a krytí IP67 umožňuje instalaci v jakémkoli agresivním prostředí pomocí různých adaptérů včetně svarových konců, přírub a DIN 11851.

Ke staženíRada odborníka

IB07

Analyzátor nápojů IB07 je jediný 100% on-line systém schopný přesně měřit °Bx a CO2  jakéhokoli nápoje s obsahem cukru. Zařízení je založeno na optické technologii: měří refraktometricky index lomu pro měření °Bx a infračerveným zářením obsah CO2. Přístroj je velmi jednoduchý na obsluhu a není třeba ho kalibrovat. Analyzátor Maselli IB07 může být dodáván ve třech různých konfiguracích: pouze °Bx, pouze CO2 nebo kombinace °Bx/CO2. Instalace může být ve všech těchto případech provedena snadno pomocí Varivent připojení. Vzhledem k zvolené optické technologii nepotřebuje zařízení prakticky žádnou údržbu, což velmi snižuje náklady na provoz.

Vhodné pro běžné nealko nápoje s obsahem cukru včetně:

  • ovocných šťáv s dužninou,
  • energetických nápojů,
  • minerálních vod.

Rada odborníka

IB08

Analyzátor nápojů IB08 je jediným systémem, který je schopen přesně měřit jakýkoli druh nealkoholických nápojů, včetně nápojů s dužninou a ochucených vod. Zařízení je založeno na optické technologii: index lomu pro měření °Bx/Diet a infračervené záření pro měření obsahu CO2 (na vyžádání je k dispozici tradiční metoda tlaku/teploty pro CO2). IB08 Vám umožní automaticky zpracovávat jakékoliv změny v nápoji, aniž by bylo nutné čekat na laboratorní kontroly. Toto zařízení šetří čas, zlepšuje výtěžnost a přesnost plnění sirupu. Vzhledem k optické technologii zařízení nepotřebuje prakticky žádnou údržbu, což velmi snižuje náklady na provoz.

Vhodné pro měření nápojů bez obsahu cukru (dietní nápoje).

Rada odborníka

Naši odborní poradci

Mgr. Filip Teper

Odborný poradceRegion ČRNapište nám+420 606 863 045

Dokumenty ke stažení

Prosíme vyplňte kontaktní formulář a vyberte si dokumenty ke stažení.

ODESLAT

Potřebujete poradit? Napište námODESLAT FORMULÁŘ

SIOT Trade s.r.o. 
člen skupiny 
O.K. SERVIS BioPro, s.r.o.

dodavatel laboratorního skla, spotřebního materiálu a
komplexního vybavení pro laboratoře
www.siot.cz

© 2024 O.K. SERVIS BioPro, s.r.o.