Vzorkování z potrubí

Prvním krokem na cestě k tomu, abychom získali přehled o prováděné výrobě nebo procesu je ODBĚR VZORKU. Vždy je třeba zajistit, aby vzorkování probíhalo kontrolovaným způsobem, který umožní získání objektivního vzorku dokonale reprezentujícího vzorkovaný celek.

Potrubní on-line vzorkovač

Potrubní on-line vzorkovač naší výroby je vhodný pro obiloviny, krmné směsi, osiva a podobné volně tekoucí materiály. Toto zařízení zohledňuje ve své koncepci požadované podmínky pro odběr reprezentativního vzorku kontrolovaným způsobem a dovoluje provádět objektivní vzorkování obilovin a dalších produktů, například osiv, a dále některých šrotovaných materiálů, jako jsou krmné směsi, a podobných volně tekoucích materiálů.

Reprezentativní vzorek
Získání skutečně reprezentativního vzorku je možné díky volitelnému nastavení frekvence vzorkování a rychlosti pohybu vzorkovací štěrbiny. A to v širokém rozsahu, který umožňuje odběr vzorku z celého průřezu dopravní cesty, nikoliv pouze z okraje nebo středu potrubí.

Odebraný dílčí vzorek padá do připraveného kontejneru. Je veden potrubím, jehož délka je volitelná. Alternativně lze řešit jiný než gravitační způsob dopravy dílčího vzorku. Dálkové ovládání dovoluje zapínat vzorkovač z velínu nebo jiného místa.

Umístění a konstrukce
Potrubní on-line vzorkovač se umísťuje do potrubí, kterým vzorkovaný materiál volně padá ve směru gravitace alespoň na úseku o výšce 1 metr s možnou odchylkou 25 σ od svislé osy.

Výhody

  • možnost nastavení, případně programování četnosti odběru dílčího vzorku
  • volitelná rychlost přesunu vzorkovací kapsy celým průřezem
  • vzorkování probíhá automaticky
  • možnost dálkového ovládání
  • prachu odolná konstrukce

Ke staženíRada odborníka

Naši odborní poradci

Mgr. Filip Teper

Odborný poradceRegion ČRNapište nám+420 606 863 045

Dokumenty ke stažení

Prosíme vyplňte kontaktní formulář a vyberte si dokumenty ke stažení.

ODESLAT

Potřebujete poradit? Napište námODESLAT FORMULÁŘ

SIOT Trade s.r.o. 
člen skupiny 
O.K. SERVIS BioPro, s.r.o.

dodavatel laboratorního skla, spotřebního materiálu a
komplexního vybavení pro laboratoře
www.siot.cz

© 2024 O.K. SERVIS BioPro, s.r.o.