Automatizace procesu vzorkování

Automatizace, minimalizace lidského faktoru, standardizace a časová úspora – to vše jsou trendy dnešní doby. V rámci procesu vzorkování je možné provést několik různých etap automatizace, které celý proces zrychlí a zefektivní. Jednotlivá řešení navrhujeme našim zákazníkům na míru podle jejich potřeb a priorit, které kladou na jednotlivé procesy, ať už se týkají samotného odběru vzorku, manipulace s ním, analýz a jejich zpracování či nakládání s přebytky vzorků.

Automatický vzorkovač model AUTO

Vzorkovač VV05 umožňuje ve verzi AUTO automatický odběr vzorků. Vzorkovač lze ve dvou osách osadit snímači dráhy. Tak je možné přesně polohovat sondu a dané souřadnice uložit do paměti. Takto lze naprogramovat řadu bodů a vytvořené schéma vzorkování se pak automaticky opakuje. Operátor jen zvolí příslušný vzorkovací plán a stiskne tlačítko START. Vlastní odebrání vzorku proběhne samočinně. Úkolem operátora je pouze kontrola postavení vozidla ve správné poloze ještě před započetím vzorkování.

V rámci tohoto modelu proběhne automaticky vzorkování, následné rozdělení, vrácení na vůz a případně také analýza vzorku.

Rada odborníka

Děliče s proměnným dělicím poměrem

Použitím děliče s proměnným dělicím poměrem dosáhneme homogenizace a stálé velikosti výstupního vzorku bez ohledu na množství navzorkovaného materiálu. Velikost výstupního vzorku je poměrně stálá, což umožňuje dále automatizovat proces analýzy vzorku.

Rada odborníka

Transportní systém přebytků vzorků mimo laboratoř

Pneumatická přeprava vzorků mimo laboratoř zpět na vůz nebo do jiných prostor zvyšuje spolu s děličem vzorků produktivitu práce v laboratoři.

Především v sezónních špičkách vzniká při analýze velké množství přebytků, jelikož je odběr vzorků při dodržování normy několikanásobně vyšší než potřebný laboratorní vzorek. Zpětný transportní systém má i významný ekonomický přínos.

Rada odborníka

Připojení analyzátorů

Na výstupu z děliče je možné vytvořit sestavu analyzátorů, které automaticky zjistí potřebné parametry. Jedná se ve většině případů o vlhkoměr, NIR analyzátor a automatickou prosévačku Bitzer, případně pouze některé z těchto komponent.

Rada odborníka

Laboratorní kniha – software pro zpracování dat

Naměřená data z analyzátorů lze přenést do našeho softwaru "Laboratorní kniha" nebo do jiného nadřazeného systému, kde jsou data ukládána, dále analyzována či statisticky zpracována.
V rámci automatického zpracování dat "Laboratorní kniha" umožňuje:

  • sběr výsledků naměřených hodnot z přístrojů (Inframatic, Falling
    Number),
  • zobrazení výsledků v sestavách,
  • tisk protokolů k analýzám,
  • statistické zpracování výsledků,
  • přístup k záznamům i mimo laboratoř,
  • minimalizace ruční evidence.

V rámci podpory zákazníků nabízíme také správu kalibrací – aktualizace a oprava kalibračních křivek a systém kontroly zpracovaného měření.

Ke staženíRada odborníka

Naši odborní poradci

Václav Müller

Odborný poradceRegion ČR, SKNapište nám+420 602 275 131

Mgr. Filip Teper

Odborný poradceRegion ČRNapište nám+420 606 863 045

Ivona Fleglová

Odborný poradceRegion ČRNapište nám+420 731 910 074

Dokumenty ke stažení

Prosíme vyplňte kontaktní formulář a vyberte si dokumenty ke stažení.

ODESLAT

Potřebujete poradit? Napište námODESLAT FORMULÁŘ

SIOT Trade s.r.o. 
člen skupiny 
O.K. SERVIS BioPro, s.r.o.

dodavatel laboratorního skla, spotřebního materiálu a
komplexního vybavení pro laboratoře
www.siot.cz

© 2022 O.K. SERVIS BioPro, s.r.o.