Klasické analytické metody

Nabízíme přístroje pro klasické analytické metody kontroly obsahu různých složek potravin, např. soli, dusíkatých látek čili bílkovin i tuku.

Chloridmetr – stanovení obsahu soli

Tradiční titrační metody stanovení chloridových iontů lze nahradit coulometrickým titrátorem. Nabízíme "chloridmetr" od firmy Sherwood Scientific vhodný pro potraviny a krmiva. Hlavním přínosem tohoto řešení je automatické zjištění bodu ekvivalence (u některých metod jinak značně subjektivní). Generování stříbrných iontů přímo z pracovní elektrody eliminuje přípravu standardních roztoků a jejich kontrolu a také zajišťuje rychlost a flexibilitu celého postupu. Pufrový systém vyvinutý speciálně pro Chloride Analyzer 926 poskytuje vynikající citlivost a vysokou selektivitu.

Další alternativou pro určení obsahu soli je stanovení obsahu sodíku. Pro tento účel jsou vhodné plamenové spektrofotometry (také od firmy Sherwood Scientific), o kterých naleznete více zde.

Ke staženíRada odborníka

FoodAlyt - stanovení bílkovin podle Kjeldahla

Stanovení bílkovin metodou podle Kjeldahla má více jak 100letou historii. Díky tomu je tato metoda, kterou bylo pořízeno obrovské množství dat a informací o složení krmiv a potravin, velmi relevantní. Tyto získané informace se využívají zejména pro potřeby výživy zvířat i lidí. Přístroje FoodAlyt německé výroby jsou dodávány v širokém spektru, z něhož je možné vybírat jak různá vybavení, tak i různou cenovou úroveň. K dispozici jsou destilační aparatury i mineralizační bloky.

Ke staženíRada odborníka

ANKOM XT Extractor - stanovení tuku extrakčně

Stanovení tuku extrakčním postupem modernizovala firma ANKOM. Využití její technologie Filter Bag Batch Extraction dovoluje snížit pracnost stanovení a zvýšit produktivitu práce v laboratoři. Extrakce probíhá v uzavřeném systému za mírného přetlaku. Kromě výše uvedených předností je zde významná úspora rozpouštědla (až 97% recovery) a vybrané modely nevyžadují umístění do digestoře.

 • Plně automatizuje oficiální metodu pro stanovení tuku extrakcí (AOCS Am5-04)
 • Snižuje dobu extrakce pod 40min při 90oC
 • Pro obsah tuku od 0% do 100%

Dostupné modely:

 • XT15 - Zpracování až 15 vzorků současně (až 150 vzorků denně)    

DetailKe staženíRada odborníka

ANKOM HCl Hydrolysis System

Automatický hydrolyzační systém ANKOM HCl Hydrolysis System nabízí jednoduchou alternativu analýzy celkového obsahu tuku/oleje.

 • Zpracování až 15 vzorků současně
 • Technologie filtračních sáčků
 • Zahrnuje ANKOM sušičku s neutralizačním filtrem pro kyselé výpary, lis na stlačení sáčků H35 a 100 ks XT4 sáčků
 • Mikroprocesor s LCD displejem
 • Uzavřený systém
 • Automatizovaný cyklus proplachování
 • Prostorově úsporný

Rada odborníka

Soxhlet, Randall - stanovení tuku extrakčně

Jako cenově výhodnou alternativu extrakčního zařízení podle Soxhleta nabízíme sestavy topných hnízd teplotně individuálně řízených a kombinovaných se skleněnými extraktory.

Rada odborníka

ANKOM TDF Fiber Analyzer - analyzátor vlákniny

Ankom TDF Fiber Analyzer využívá technologie filtračních sáčků pro enzymatické stanovení stravitelné vlákniny v potravinách.

Automatizuje metody AOAC 991.43 a 985.29. K dispozici jsou také aktualizace pro AOAC 2009.01 a 2011.25. Zvyšuje přesnost výsledků, snižuje pracnost a subjektivní vlivy na výsledky.

Další výhody:

 • Snižuje náklady na provoz laboratoře (práce, spotřební materiál)
 • Až 9 duplikovaných vzorků za den ve třech bězích
 • Bez použití vodní lázně a filtračních baněk
 • Rychlé filtrování bez přítomnosti technika
 • Bez zanášení filtrů
 • Proces řízen počítačem

Rada odborníka

ANKOM RF Gas Production System

Systém pro monitorování produkce plynů ANKOM RF Gas Production System. Zařízení obsahuje vzorkovací láhve, 5 RF modulů s tlakovým senzorem s dobíjecími bateriemi, počítačové rozhraní s USB kabelem a nabíječkou, obslužný software a kit pro čištění ventilu. Výběr ze vzorkovacích lahví o objemu 250 ml, 500 ml nebo 1000 ml. Modulární stavebnicový systém (až 50 modulů).

Možné aplikace: výživa přežvýkavců, stravitelnost, vitálnost a aktivita kvasinek, energie biomasy, biodegradabilita, kvalita půdy a další.

DetailRada odborníka

Ankom Flex - extraktor analytů

Extraktor analytů ANKOM FLEX je určen pro zjednodušení postupu při stanovení vitamínů rozpustných v tucích, cholesterolu a pro stanovení tuku celkového a po hydrolýze.

Systém je schopen zpracovávat až čtyři vzorky současně. Doba analýzy je 120 min, během které proběhne saponifikace, extrakce na pevné fázi a odpařování. Celý proces je automatizovaný.

Ke staženíRada odborníka

Ankom DELTA - automatizovaný analyzátor vlákniny

Automatický analyzátor vlákniny ANKOM DELTA je vhodný pro metody jako ADF, NDF a hrubou vlákninu ve všech krmích. Analyzátor používá technologii filtračních sáčků, která omezuje chybovost a umožňuje pasivní filtraci. Přístroj automaticky přidává požadované chemikálie a provádí proplachy horkou vodou.

 Další výhody:

 • Možnost zpracování až 24 vzorků najednou
 • Zabudované čerpadlo automaticky dávkuje požadované roztoky ze zásobníků
 • Eliminuje vliv obsluhy na variabilitu výsledků
 • Zlepšuje přesnost měření

Ke staženíRada odborníka

Naši odborní poradci

Mgr. Filip Teper

Odborný poradceRegion ČRNapište nám+420 606 863 045

Ing. Adam Halaška

Odborný poradceRegion ČR, SKNapište nám +420 730 895 987

Ing. Václav Zeman

Odborný poradceRegion ČRNapište nám+420 724 440 784

Dokumenty ke stažení

Prosíme vyplňte kontaktní formulář a vyberte si dokumenty ke stažení.

ODESLAT

Potřebujete poradit? Napište námODESLAT FORMULÁŘ

SIOT Trade s.r.o. 
člen skupiny 
O.K. SERVIS BioPro, s.r.o.

dodavatel laboratorního skla, spotřebního materiálu a
komplexního vybavení pro laboratoře
www.siot.cz

© 2024 O.K. SERVIS BioPro, s.r.o.