Odběr a úprava vzorků

Prvním krokem k získání výsledku jakékoliv analýzy je vzorkování. Samotným odběrem vzorku však zpravidla nezískáme okamžitě vzorek připravený k analýze.

Získaný vzorek je totiž třeba dále upravovat. Samotná úprava vzorku potom spočívá například v jeho homogenizaci, dalším dělení na podvzorky, získání laboratorního vzorku, který se již následně bez úpravy analyzuje, nebo ve šrotování vzorku ve vhodném šrotovníku.

VV05 - automatický vzorkovač zrnin

Pro automatický odběr vzorku z dopravních prostředků máme v nabídce automatické vzorkovače vlastní konstrukce, které vám umožní snadné a objektivní vzorkování. Vzorkovač je doplněn systémem dopravy vzorku do laboratoře, který rovněž umožní následné vrácení přebytku zpět na vůz. Naše unikátní řešení s dlouhou vertikální sondou a ramenem zajistí odběr reprezentativního vzorku z celé korby.

Je vhodný i pro vzorkování z cisteren. Kromě standartních modelů s děličem vzorků, či bez něj, nabízíme i model AUTO, který umožňuje naprogramování libovolného vzorkovacího plánu a automatické odběry. Více informací naleznete zde.

Výhody

  • přesná vertikální sonda
  • široká pracovní plocha
  • zpětná doprava vzorku
  • vlastní design a výroba
  • kamerový systém

DetailKe staženíRada odborníkaVideo

Vzorkovací tyče - ruční odběr

Nabízíme vzorkovací tyče (štechry) pro ruční odběr vzorků z dopravních prostředků.

Jedná se o hliníkovou vzorkovací tyč složenou ze dvou trubek s otvory, které se otevírají postupně směrem od dolní části k horní, což zajišťuje odebrání reprezentativního vzorku.

Rada odborníka

On-line potrubní vzorkovače

V naší nabídce dále naleznete vzorkovače do vertikálního potrubí, které umožňují objektivní vzorkování v průběhu dopravy materiálu potrubím (kontrola zásob).

Ke staženíRada odborníka

Děliče - dělení a homogenizace vzorku

Na cestě od složeného vzorku k laboratornímu se neobejdeme bez dělení vzorků. Děliče vzorků mohou být manuální, běžně tzv. příhradové, které mají dělicí poměr typicky 1:1. S využitím dalších principů je možné dělení vzorku automatizovat a doplnit o možnost nastavení dělicícho poměru.

V naší nabídce naleznete jak běžné příhradové děliče, tak automatické děliče vzorků vlastní výroby. Náš rotační dělič RODE 2 s nastavitelným dělicím poměrem v závislosti na množství děleného vzorku je připravený pro práci s jakýmkoliv automatickým vzorkovačem, může ale fungovat i odděleně.

DetailKe staženíRada odborníka

Šrotovníky a homogenizátory - příprava vzorku

K následné manipulaci se vzorkem v laboratoři vám poskytneme homogenizátory a laboratorní šrotovníky. Podle požadavku na množství, granulaci a další parametry získaného šrotu máme výběr nožových, úderových a třecích šrotovníků.

Pro účely speciálních analýz (GMO, mykotoxiny apod.) nabízíme také zařízení pro homogenizaci a jemné šrotování vzorků.

Rada odborníka

Naši odborní poradci

Ing. Mária Leitnerová

Odborný poradceRegion SKNapište nám+421 907 651 808

Václav Müller

Odborný poradceRegion ČR, SKNapište nám602275131

Miroslav Šícha

Odborný poradceRegion SKNapište nám735 171 328

Ing. Jakub Tuček

Odborný poradceRegion ČRNapište nám605 950 489

Mgr. Filip Teper

Odborný poradceRegion ČRNapište nám606 863 045
  • Vzorkovač zrnin VV05

Vzorkovač zrnin VV05 O.K. SERVIS BioPro

Video vás provede celým procesem vzorkování - od odebrání vzorku až po vrácení přebytků z laboratoře na vůz.Prohlédněte si video

Dokumenty ke stažení

Prosíme vyplňte kontaktní formulář a vyberte si dokumenty ke stažení.

ODESLAT

Potřebujete poradit? Napište námODESLAT FORMULÁŘ

SIOT Trade s.r.o. 
člen skupiny 
O.K. SERVIS BioPro, s.r.o.

dodavatel laboratorního skla, spotřebního materiálu a
komplexního vybavení pro laboratoře
www.siot.cz

© 2020 O.K. SERVIS BioPro, s.r.o.