Kontrola modifikované atmosféry

Pro kontrolu modifikované atmosféry je možné využít různých analyzátorů pro přesnou kontrolu i regulaci. Směšovače plynů přinášejí výraznou úsporu nákladů na přípravu modifikované atmosféry.

On-line analyzátory modifikované atmosféry pro balicí stroje

On-line analyzátory modifikované atmosféry umožňují kontinuální měření obsahu kyslíku nebo i CO2 přímo v balicím prostoru. Je možné je propojit s baličkou, a zajistit tak balení všech výrobků do kontrolované atmosféry. V případě překročení nastavených limitů je spuštěn alarm nebo zastaven balicí stroj. Analyzátory spojené s proporcionální kontrolou průtoku plynu Map Check 3 Gas Save snižují významně spotřebu drahých plynů a zároveň minimalizují únik do pracovního prostředí – to se týká především CO2.

Přístroje je možné mít v různých aplikacích a zapojeních, včetně propojení s elektronickým směšovačem Map Mix Provectus nebo v tlakovém provedení Map Check 3 Pressure.

Analyzátory pro rukávové baličky (typu flowpack horizontální i vertikální)

Map Check 3 – analyzátor modifikované atmosféry s rychlým a přesným zirkoniovým senzorem kyslíku a případně IR senzorem CO2.

Map Check 3 Gas Save – Analyzátor zajišťuje kromě měření koncentrace i kontinuální regulaci průtoku plynu do baličky, čímž optimalizuje jeho spotřebu (úspory až 30%). Přístroj je možno zabudovat i do starších balicích strojů. Umožňuje na displeji sledovat aktuální i kumulovanou spotřebu plynu na baličce.

Map Check 3 Pressure – Jedná se o obdobu analyzátorů výše uvedených, který je speciálně připraven pro analýzu při vyšších tlacích do 10 bar. Analyzátor je vhodný pro centrální směšovací stanice, kde analyzuje směs připravenou směšovačkou a kontroluje správný poměr plynů vstupujících do potrubních systémů balírny s více baličkami.

Ke staženíRada odborníka

Analyzátor pro vakuové baličky - Map Check 3 Vacuum

Map Check 3 Vacuum je analyzátorová jednotka pro vakuové baličky (typu traysealer a thermoform) s rychlým a přesným zirkoniovým senzorem kyslíku a IR senzorem CO2 speciálně určená pro vakuové baličky.

Kontinuálně analyzuje prostředí ve formě a při propojení s baličkou zajišťuje dokonalou kontrolu zbytkového kyslíku (příp. i CO2) ve finálním výrobku. Možno propojit s elektronickým mixerem Map Mix Provectus.

 

DetailKe staženíRada odborníkaVideo

Směšovací stanice pro přípravu modifikované atmosféry

Směšovače plynů na principu proporcionálního míchání umožňují operativní nastavení vlastních směsí až 3 plynů (CO2, N2, O2, Ar) přímo u baličky. Směšovače se vyznačují vysokou přesností, linearitou a průmyslovým designem v nerezu. Elektronická verze Map Mix Provectus umožňuje propojení s analyzátory Map Check 3 i softwarem baličky. Podle zadaného produktu automaticky nastaví správný poměr a průtok plynu předdefinované směsi. Přístroje jsou vybaveny akustickým alarmem přerušení dodávky některého plynu.

Další zpracování alarmového signálu je volitelné podle potřeb zákazníka.

MAP MIX 9001 ME

Manuální plynový směšovač pro 2 nebo 3 volitelné plyny (O2, CO2, N2, Ar) s kapacitou do 400l/min. Nastavení směsi je přesné a jednoduché. Přístroj je vhodný především na jednotlivé balicí stroje, kde se neočekává častější změna složení plynů.

Ke staženíRada odborníka

MAP MIX Provectus

Vysoce přesný, elektronický směšovač plynů pro 2 nebo 3 plyny s výkonem do 625 - 1000l/min pro 2 plyny a až 1470 l/min pro 3 plyny (v závislosti na složení směsí - viz prospekt). Přístroj umožňuje přednastavit až 10 různých směsí a přiřadit je k jednotlivým baleným produktům. Ideální ve spojení s analyzátorem modifikované atmosféry MapCheck 3, kdy po volbě baleného produktu je automaticky nastaveno dané složení plynu. Směšovač připravuje nadefinované složení směsi, řídí průtok a zároveň hlídá tlak jednotlivých směšovaných plynů i finální směsi plynů do baličky. V případě překročení limitů je aktivován alarm ve formě požadovaného výstupu - světelná či zvuková signalizace nebo zastavení provozu baličky.

Ke staženíRada odborníka

Laboratorní off-line analýza modifikované atmosféry

Tyto přístroje umožňují rychlou a jednoduchou vpichovou kontrolu modifikované atmosféry v obalech . Přístroje jsou podle typu vybaveny elektrochemickým nebo zirkoniovým senzorem kyslíku, případně duálním IR senzorem CO2. Jejich robustní design umožňuje použití je jak v laboratorní kontrole, tak i v provozních podmínkách . Podle typu zajišťují záznam naměřených hodnot s dohledatelností výsledků a práci s daty.

Check Mate III

Check Mate III– stolní analyzátor obsahu kyslíku a/nebo oxidu uhličitého vybavený vysoce přesným a stabilním zirkoniovým senzorem kyslíku. Volitelně i v kombinaci s IR duálním CO2 senzorem 0-100%. Umožňuje ukládání naměřených hodnot, případně použití zvláštního PBI software pro další práci s daty. Pro zvláštní účely existuje i verze s elektrochemickým senzorem kyslíku.

Ke staženíRada odborníka

Check Point 3

Check Point 3 – přenosný ruční analyzátor obsahu kyslíku nebo kyslíku a oxidu uhličitého pro rutinní provozní měření vybavený zirkoniovým senzorem kyslíku, případně s dalším IR senzorem CO2. Přístroj verze Premium je vybaven wifi přenosem dat do PC.

Ke staženíRada odborníka

OPTECH-O2

OPTECH-O2 – optický analyzátor kyslíku v obalech, nedestruktivní, vhodný především pro malé objemy a pro uzavřené obaly (blistry,lahve, kontejnery a pod.). Jako princip využívá optickou fluorescenci na platinovém senzoru umístěném v obalu. Ideální pro dlouhodobé testování. Senzor je umístěn do obalu,který je následně naplněn výrobkem, uzavřen a může pak být dlouhodobě testován.Po minimální úpravě umožňuje i jehlové měření v mikroprostorech. Odpovídá ASTM F2714-08, ASTM F3136-15.

Ke staženíRada odborníka

Lippke 4500: Přístroj pro kontrolu integrity obalů tlakem

Testovací přístroj pro kontrolu pevnosti svárů a neporušenosti obalů principem přetlaku vzduchu.
Umožňuje testovací procedury: Burst test, Creep test, Leak test samostatně a jejich kombinace: Creep/Leak, Creep/Burst a Creep/leak/Burst
Pro testovací tlak v rozsahu 0 - 1.000 mbaru, nebo 0 – 3000 mbar; nastavitelné jednotky v mbar, mmHg nebo psi

Přesnost měření tlaku: +/-0,5mbar* nebo 1%čtení (který je větší v rozsahu 10 – 1000mbar); +/-2mbar **nebo 1% čtení
Volně nastavitelné časy, předplňovací, limitní a testovací tlaky, rychlosti natlakování (mbar/s), nastavení typu obalu (normální, porézní, citlivý) podle jednotlivých typů testů.

Po ukončení testu označí vyhodnocení na základě zadaných podmínek jako vyhovující nebo nevyhovující včetně zobrazení grafu průběhu.
Propojený s PC vč.software umožňující nastavení, ovládání přístroje, ukládání dat a testovacích tlakových křivek a tisk protokolů.
Vybavený výškově nastavitelným stojanem a fixační deskou pro bezpečné vymezení nafukovaného obalu odpovídající ASTM F2054, případně testovacím stojanem pro otevřené obaly a další varianty dle specifikace ( IV Bag, tuby a pod.)

Standardy: ASTM-F 1140, F-2054, F-2095, F-2096, 21CFR Part 11, ISO 11607, Na vyžádání IQ/OQ protokol

 

Ke staženíRada odborníka

Další produkty a služby pro obor Balení do modifikované atmosféry
  • MAP Check 3 Vacuum

Analyzátor pro vakuové baličky - Map Check 3 Vacuum

Podívejte se, jak vám může on-line analyzátor Map Check 3, určený pro vakuové baličky, přinést významné úspory ve výrobním procesu.Prohlédněte si video

Dokumenty ke stažení

Prosíme vyplňte kontaktní formulář a vyberte si dokumenty ke stažení.

ODESLAT

Naši odborní poradci

Lukáš Borovka

Odborný poradceRegion ČRNapište nám724440771

Miroslav Šícha

Odborný poradceRegion SKNapište nám735 171 328

Potřebujete poradit? Napište námODESLAT FORMULÁŘ

SIOT Trade s.r.o. 
člen skupiny 
O.K. SERVIS BioPro, s.r.o.

dodavatel laboratorního skla, spotřebního materiálu a
komplexního vybavení pro laboratoře
www.siot.cz

© 2020 O.K. SERVIS BioPro, s.r.o.