Stanovení obsahu alkoholu a měření CO2

V naší nabídce naleznete několik možností, jak analyzovat obsah alkoholu a měřit CO2 v nápojích. Pro rychlé orientační stanovení obsahu alkoholu nabízíme řešení pomocí ebulioskopů. Pokud požadujete velmi přesné stanovení obsahu alkoholu, především u vín, doporučujeme destilační jednotku DE 2000.

Pro měření CO2 nabízíme různé typy analyzátorů od jednoduchých afrometrů po online analyzátor UC09, který lze zabudovat přímo do plnicí linky.

Elektrický ebulioskop s digitálním displejem zobrazujícím obsah alkoholu

Pro rychlé stanovení obsahu alkoholu ve vínech, kvasících moštech a dalších alkoholických produktech s obsahem alkoholu do 20 % obj. je vhodný elektrický ebulioskop. Tento přístroj měří obsah alkoholu za pomoci měření bodu varu vzorku s využitím elektrického topného tělíska a průtokového chladiče.

Elektrický ebulioskop s průtokovým chladičem a topným tělískem je rovněž vybaven displejem, na kterém se zobrazuje teplota. Protože tato metoda pro stanovení alkoholu vychází z měření bodu varu vzorku, ebulioskop se denně kalibruje na teplotu bodu varu vody nebo standardu. Přesnost této metody je například u suchých vín +- 0,1 % obj.

Typy ebulioskopů

 • s digitálním teploměrem (DS Temp), 
 • s digitální sondou a zobrazením změřené teploty na dispeji (Ebuliometer), 
 • se zabudovanou elektrickou sondou a výpočtem obsahu alkoholu zobrazeným na displeji (Ebuliotronic).

Rada odborníka

Kovový ebulioskop

Klasický kovový ebulioskop umožňuje rychlé stanovení obsahu alkoholu ve vínech a dalších alkoholických produktech s obsahem alkoholu do 20 % obj. Princip tohoto modelu ebulioskopu spočívá v měření bodu varu vzorku, který závisí na obsahu alkoholu a na atmosférickém tlaku. Na základě zaznamenaného bodu varu je obsah alkoholu odečítán přímo z odečítacího disku.

Tento přístroj využívá klasický kahan a voda v chladiči musí být po každém měření měněna.

Rada odborníka

Carbodoseur - jednoduché měření CO2 v tichých vínech

Nejjednodušší a nejrychlejší metoda pro kontrolu tichého vína před lahvováním. 

Měření se provádí pomocí válce se zátkou, který se předem naplní analyzovaným vzorkem. Objem vína ve válci spolu s teplotou umožňují pomocí korelační tabulky stanovit objem CO2 s přesností 50 mg/l. 

Rada odborníka

Afrometry

Afrometry jsou určené pro okamžité měření tlaku v lahvích u šumivých a sycených vín nebo při sekundárním kvašení. V nabídce naleznete varianty pro všechny typy zátek: 

 • korkové
 • syntetické
 • korunkové
 • šroubovací

Některé varianty afrometrů kombinují manometr, systém držení a propichovací systém. Konstrukce se může lišit v závislosti na typu uzávěru láhve. Standardní afrometry jsou přizpůsobeny lahvím s hrdlem o průměru 29 mm.

Ke staženíRada odborníka

LP20 přenosné on-line analyzátory nápojů

Přenosné optické analyzátory nápojů od firmy Maselli je možné používat pro práci v laboratoři i pro měření on-line, tedy přímo na lince, případně z tanků.

Konfigurace LP20 pro měření:

 • alkoholu
 • původní stupňovitosti
 • extraktu
 • CO2
 • kombinace CO2/O2.

DetailKe staženíRada odborníka

UC09 - inovativní analyzátor CO2 pro měření nápojů

Firma Maselli doplnila portfolio svých produktů o nový analyzátor obsahu CO2(s možností rozšíření o měření O2, alkoholu a cukru) v nápojích – UC09, který používá inovativní technologie měření CO2 pomocí infračerveného záření metodou ATR.
Dlouholeté zkušenosti v oblasti optických přístrojů umožnily vyvinout přístroj, který je velmi přesný, spolehlivý a prakticky bezúdržbový. 

Nejběžnější aplikace:

 • kontrola produktu před plněním,
 • kontrola filtrace,
 • monitorování průběhu fermentace,
 • měření stupňovitosti mladiny.

Ke staženíRada odborníka

DE - destilační jednotka

Pro velmi přesné stanovení obsahu alkoholu především u vín dodáváme destilační jednotku DE 2000. Tato jednotka odpovídá požadavkům OIV na destilaci alkoholu a těkavých kyselin.

K dispozici je ve dvou verzích DE 2000 s koncovkou na základě měření času a DE EVO s koncovkou na základě vážení vzorku.

Rada odborníka

Naši odborní poradci

Ing. Monika Laciaková

Odborný poradceRegion SKNapište nám+421 908 760 622

Ing. Ján Maťas

Odborný poradceRegion SKNapište nám+421 911 599 103

Ing. Libor Klein

Odborný poradceRegion ČRNapište nám+420 606 648 109

Mgr. Filip Teper

Odborný poradceRegion ČRNapište nám+420 606 863 045

Dokumenty ke stažení

Prosíme vyplňte kontaktní formulář a vyberte si dokumenty ke stažení.

ODESLAT

Potřebujete poradit? Napište námODESLAT FORMULÁŘ

SIOT Trade s.r.o. 
člen skupiny 
O.K. SERVIS BioPro, s.r.o.

dodavatel laboratorního skla, spotřebního materiálu a
komplexního vybavení pro laboratoře
www.siot.cz

© 2024 O.K. SERVIS BioPro, s.r.o.