Kontrola modifikované atmosféry

Pro kontrolu modifikované atmosféry je možné využít různých analyzátorů pro přesnou kontrolu i regulaci. Směšovače plynů přinášejí výraznou úsporu nákladů na přípravu modifikované atmosféry.

On-line analyzátory modifikované atmosféry pro balicí stroje

On-line analyzátory modifikované atmosféry umožňují kontinuální měření obsahu kyslíku nebo i CO2 přímo v balicím prostoru. Je možné je propojit s baličkou, a zajistit tak balení všech výrobků do kontrolované atmosféry. V případě překročení nastavených limitů je spuštěn alarm nebo zastaven balicí stroj. Analyzátory spojené s proporcionální kontrolou průtoku plynu Map Check 3 Gas Save snižují významně spotřebu drahých plynů a zároveň minimalizují únik do pracovního prostředí – to se týká především CO2.

Přístroje je možné mít v různých aplikacích a zapojeních, včetně propojení s elektronickým směšovačem Map Mix Provectus nebo v tlakovém provedení Map Check 3 Pressure.

Analyzátory pro rukávové baličky (typu flowpack horizontální i vertikální)

Map Check 3 – analyzátor modifikované atmosféry s rychlým a přesným zirkoniovým senzorem kyslíku a případně IR senzorem CO2.

Map Check 3 Gas Save – Analyzátor zajišťuje kromě měření koncentrace i kontinuální regulaci průtoku plynu do baličky, čímž optimalizuje jeho spotřebu (úspory až 30%). Přístroj je možno zabudovat i do starších balicích strojů. Umožňuje na displeji sledovat aktuální i kumulovanou spotřebu plynu na baličce.

Map Check 3 Pressure – Jedná se o obdobu analyzátorů výše uvedených, který je speciálně připraven pro analýzu při vyšších tlacích do 10 bar. Analyzátor je vhodný pro centrální směšovací stanice, kde analyzuje směs připravenou směšovačkou a kontroluje správný poměr plynů vstupujících do potrubních systémů balírny s více baličkami.

Ke staženíRada odborníka

Analyzátor pro vakuové baličky - Map Check 3 Vacuum

Map Check 3 Vacuum je analyzátorová jednotka pro vakuové baličky (typu traysealer a thermoform) s rychlým a přesným zirkoniovým senzorem kyslíku a IR senzorem CO2 speciálně určená pro vakuové baličky.

Kontinuálně analyzuje prostředí ve formě a při propojení s baličkou zajišťuje dokonalou kontrolu zbytkového kyslíku (příp. i CO2) ve finálním výrobku. Možno propojit s elektronickým mixerem Map Mix Provectus.

 

DetailKe staženíRada odborníkaVideo

Směšovací stanice pro přípravu modifikované atmosféry

Směšovače plynů na principu proporcionálního míchání umožňují operativní nastavení vlastních směsí až 3 plynů (CO2, N2, O2, Ar) přímo u baličky. Směšovače se vyznačují vysokou přesností, linearitou a průmyslovým designem v nerezu. Elektronická verze Map Mix Provectus umožňuje propojení s analyzátory Map Check 3 i softwarem baličky. Podle zadaného produktu automaticky nastaví správný poměr a průtok plynu předdefinované směsi. Přístroje jsou vybaveny akustickým alarmem přerušení dodávky některého plynu.

Další zpracování alarmového signálu je volitelné podle potřeb zákazníka.

MAP MIX 9001 ME

Manuální plynový směšovač pro 2 nebo 3 volitelné plyny (O2, CO2, N2, Ar) s kapacitou do 400l/min. Nastavení směsi je přesné a jednoduché. Přístroj je vhodný především na jednotlivé balicí stroje, kde se neočekává častější změna složení plynů.

Ke staženíRada odborníka

MAP MIX Provectus

Vysoce přesný, elektronický směšovač plynů pro 2 nebo 3 plyny s výkonem do 625 - 1000l/min pro 2 plyny a až 1470 l/min pro 3 plyny (v závislosti na složení směsí - viz prospekt). Přístroj umožňuje přednastavit až 10 různých směsí a přiřadit je k jednotlivým baleným produktům. Ideální ve spojení s analyzátorem modifikované atmosféry MapCheck 3, kdy po volbě baleného produktu je automaticky nastaveno dané složení plynu. Směšovač připravuje nadefinované složení směsi, řídí průtok a zároveň hlídá tlak jednotlivých směšovaných plynů i finální směsi plynů do baličky. V případě překročení limitů je aktivován alarm ve formě požadovaného výstupu - světelná či zvuková signalizace nebo zastavení provozu baličky.

Ke staženíRada odborníka

Laboratorní off-line analýza modifikované atmosféry

Tyto přístroje umožňují rychlou a jednoduchou vpichovou kontrolu modifikované atmosféry v obalech . Přístroje jsou podle typu vybaveny elektrochemickým nebo zirkoniovým senzorem kyslíku, případně duálním IR senzorem CO2. Jejich robustní design umožňuje použití je jak v laboratorní kontrole, tak i v provozních podmínkách . Podle typu zajišťují záznam naměřených hodnot s dohledatelností výsledků a práci s daty.

Check Mate 3

Check Mate III– stolní analyzátor obsahu kyslíku a/nebo oxidu uhličitého vybavený vysoce přesným a stabilním zirkoniovým senzorem kyslíku. Volitelně i v kombinaci s IR duálním CO2 senzorem 0-100%. Umožňuje ukládání naměřených hodnot, případně použití zvláštního PBI software pro další práci s daty. Pro zvláštní účely existuje i verze s elektrochemickým senzorem kyslíku.

Ke staženíRada odborníka

Check Point 3

Check Point 3 – přenosný ruční analyzátor obsahu kyslíku nebo kyslíku a oxidu uhličitého pro rutinní provozní měření vybavený zirkoniovým senzorem kyslíku, případně s dalším IR senzorem CO2. Přístroj verze Premium je vybaven wifi přenosem dat do PC.

Ke staženíRada odborníka

OPTECH-O2

OPTECH-O2 – optický analyzátor kyslíku v obalech, nedestruktivní, vhodný především pro malé objemy a pro uzavřené obaly (blistry,lahve, kontejnery a pod.). Jako princip využívá optickou fluorescenci na platinovém senzoru umístěném v obalu. Ideální pro dlouhodobé testování. Senzor je umístěn do obalu,který je následně naplněn výrobkem, uzavřen a může pak být dlouhodobě testován.Po minimální úpravě umožňuje i jehlové měření v mikroprostorech. Odpovídá ASTM F2714-08, ASTM F3136-15.

Ke staženíRada odborníka

Lippke 5000: Přístroj pro kontrolu integrity obalů tlakem

Testovací přístroj pro kontrolu pevnosti svárů a neporušenosti obalů principem přetlaku vzduchu.
Umožňuje testovací procedury: Burst test, Creep test, Leak test samostatně a jejich kombinace: Creep/Leak, Creep/Burst a Creep/leak/Burst
Pro testovací tlak v rozsahu 10 - 5.000 mbar, nastavitelné jednotky v mbar, mmHg nebo psi

Přesnost měření tlaku: +/-0,5 mbar nebo 0,5% čtení (v rozsahu 10 – 1000 mbar); +/-0,5 mbar nebo 0,5% čtení (v rozsahu 350 - 5000 mbar)
Volně nastavitelné časy, předplňovací, limitní a testovací tlaky, rychlosti natlakování (mbar/s), nastavení typu obalu (normální, porézní, citlivý) podle jednotlivých typů testů.

DetailRada odborníka

LeakPointer H2O - kontrola integrity obalů

Bublinový detektor integrity obalů pro flexibilní, polotuhé a pevné obaly.

  • Nedestruktivní testování bez porušení balení
  • Vizuální stanovení přesného místa úniku
  • Testovní všech typů obalů včetně vakuových
  • Snadná instalace a obsluha
  • Jednoduché čištění díky odnímatelné vaničce a ventilu ve spodní části vaničky
  • Provádí zkoušky emisí bublin (ASTM D3078)
     

DetailRada odborníka

Další produkty a služby pro obor Balení do modifikované atmosféry

Naši odborní poradci

Lukáš Borovka

Odborný poradceRegion ČRNapište nám+420 724 440 771

Ing. Mária Leitnerová

Odborný poradceRegion SKNapište nám+421 907 651 808
  • MAP Check 3 Vacuum

Analyzátor pro vakuové baličky - Map Check 3 Vacuum

Podívejte se, jak vám může on-line analyzátor Map Check 3, určený pro vakuové baličky, přinést významné úspory ve výrobním procesu.Prohlédněte si video

Dokumenty ke stažení

Prosíme vyplňte kontaktní formulář a vyberte si dokumenty ke stažení.

ODESLAT

Potřebujete poradit? Napište námODESLAT FORMULÁŘ

SIOT Trade s.r.o. 
člen skupiny 
O.K. SERVIS BioPro, s.r.o.

dodavatel laboratorního skla, spotřebního materiálu a
komplexního vybavení pro laboratoře
www.siot.cz

© 2022 O.K. SERVIS BioPro, s.r.o.