Chemická analýza

Cílem chemické analýzy je detekovat přítomnost jednotlivých složek ve vzorku i množství jednotlivých složek. Pro tento účel, tedy analýzu chemického složení, nabízíme široký sortiment laboratorních přístrojů. Naše nabídka zahrnuje přístrojovou techniku a vybavení určené pro provozní i kontrolní laboratoře výrobních závodů i akreditovaných laboratoří. Konkrétně to jsou přístroje pro NIR spektrofotometrii, chloridmetr, analyzátor somatických buněk a analyzátor obsahových složek mléka.

MPA

Stolní víceúčelový FT-NIR spektrofotometr je založený na měření interakce blízkého infračerveného záření v rozsahu 12 800-4000 cm-1 (780-2500 nm) se vzorkem.
Toto zařízení využívá Michelsonův interferometr (neomezená životnost), světelný zdroj, laser a je kompletně ovládáno pomocí PC.

Při analýze tento přístroj používá režim transmitance (neboli průchodu světla vzorkem, týká se kapalných vzorků) s InGaAs detektorem, reflektanční režim pro pevné a pastovité materiály s PbS detektorem a s možností měřit transmitanci pro pevné vzorky pomocí SI detektoru.

Víceúčelový FT-NIR spektrofotometr MPA je ovládán pomocí validovaného softwaru vybaveného modulem pro rutinní měření i pro vývoj kalibračních modelů.
Systém MPA šetří váš čas. Nevyžaduje totiž přípravu vzorků před analýzou a doba samotné analýzy je přitom maximálně 1 minuta.

Možnost propojení se softwarem LABORATORNÍ KNIHA.

Rada odborníka

Tango

Robustní FT-NIR spektrofotometr je vhodný pro provozní podmínky, neboť umožňuje rychlou, jednoduchou a přesnou analýzu produktů. Jeho ovládání přes dotykový displej je značně intuitivní, proto nevyžaduje vysoce kvalifikovanou obsluhu. Vzorek určený k analýze je vždy aplikován do vhodné misky a po volbě požadované analýzy probíhá vše automaticky bez zásahu obsluhy. Pro aplikaci daného vzorku je možné používat skleněné Petriho misky, polystyrenové misky i křemenné misky dle provedené kalibrace a požadované přesnosti. Analyzátor, který je vybavený zabudovaným počítačem s monitorem, dodáváme již se základními kalibracemi. Spektrometr navíc může bez problémů využívat rovněž kalibrací vyvinutých na jiných analyzátorech Bruker – ty jsou totiž jednoduše přenositelné z přístroje na přístroj, a umožňuje dálkový přístup servisu a kalibrací.

Background kalibrace je automatická a probíhá nezávisle na obsluze 1x denně. Automaticky probíhá také ověření funkčnosti přístroje, a to 1x týdně s možností tisku protokolu. Výsledky měření je možné exportovat nebo vytisknout, přičemž komunikace probíhá přes LAN či USB.

Výhodou je i časově nenáročná výměna světelného zdroje, která nezabere víc než několik sekund.

Možnost propojení se softwarem LABORATORNÍ KNIHA.

Rada odborníka

Chloridmetr – stanovení obsahu soli

Tradiční titrační metody stanovení chloridových iontů lze nahradit coulometrickým titrátorem. Nabízíme "chloridmetr" od firmy Sherwood Scientific vhodný pro potraviny a krmiva. Hlavním přínosem tohoto řešení je automatické zjištění bodu ekvivalence, který je u některých metod jinak značně subjektivní.

Generování stříbrných iontů přímo z pracovní elektrody eliminuje přípravu standartních roztoků a jejich kontrolu a také zajišťuje rychlost a flexibilitu celého postupu. Pufrový systém vyvinutý speciálně pro Chloride Analyzer 926 poskytuje vynikající citlivost a vysokou selektivitu.

Další alternativou pro určení obsahu soli je stanovení obsahu sodíku. Pro tento účel jsou vhodné plamenové spektrofotometry, které rovněž vyrábí firma Sherwood Scientific. Více o nich naleznete na str. 08 Spektrofotometry.

Rada odborníka

Analyzátor somatických buněk – Lactoscan SCC

Analyzátor Lactoscan SCC zajistí rychlou, přesnou a spolehlivou analýzu somatických buněk. Přístroj s vestavěným fluorescenčním mikroskopem je schopen detekovat subklinické záněty žláz.

Vlastnosti:

  • výsledky během 20 až 60 sekund,
  • rozsah měření: 0–10 000 000 buněk/ml,
  • měření velikosti buněk v rozsahu: 2–30 μm,
  • nejnižší náklady na test somatických buněk.

DetailKe staženíRada odborníkaVideo

Analyzátor obsahových složek mléka – Lactoscan MCCW

Ultrazvukový analyzátor mléka Lactoscan MCCW je určený ke sledování obsahových složek mléka v laboratořích mlékárenských podniků i na farmách. Analyzátor se hodí pro analýzu obsahových složek kravského, ovčího i kozího mléka, a to pro všechny typy běžných mléčných analýz: mléko syrové, pasterizované, UHT ošetřené mléko, plnotučné, polotučné, nízkotučné mléko, ale i smetany s tučností až do 45 %.

Výsledky měření do 30 sekund (volitelně 50 sekund).

Rada odborníka

Naši odborní poradci

Ing. Mária Leitnerová

Odborný poradceRegion SKNapište nám+421 907 651 808

Ing. Jakub Tuček

Odborný poradceRegion ČRNapište nám+420 605 950 489

Mgr. Filip Teper

Odborný poradceRegion ČRNapište nám+420 606 863 045

Ivona Fleglová

Odborný poradceRegion ČRNapište nám+420 731 910 074
  • LACTOSCAN SCC

LACTOSCAN SCC - Analyzátor somatických buněk

Instruktážní video vám krop po kroku předvede, jak postupovat při analýze somatických buněk na přístroji Lactoscan SCCProhlédněte si video

Dokumenty ke stažení

Prosíme vyplňte kontaktní formulář a vyberte si dokumenty ke stažení.

ODESLAT

Potřebujete poradit? Napište námODESLAT FORMULÁŘ

SIOT Trade s.r.o. 
člen skupiny 
O.K. SERVIS BioPro, s.r.o.

dodavatel laboratorního skla, spotřebního materiálu a
komplexního vybavení pro laboratoře
www.siot.cz

© 2022 O.K. SERVIS BioPro, s.r.o.