Stanovení obsahu alkoholu, stupňovitosti a CO2

V naší nabídce naleznete několik možností, jak analyzovat obsah alkoholu v nápojích. Pro rychlé orientační stanovení obsahu alkoholu ve vínech, moštech a dalších produktech nabízíme řešení pomocí ebulioskopů. Pokud požadujete velmi přesné stanovení obsahu alkoholu, především u vín, doporučujeme destilační jednotku DE 2000.

LP10 – analyzátor piva na principu refraktometru

LP10 je analyzátor piva fungující na principu refraktometru v kombinaci s měřením rychlosti zvuku. Tento přístroj měří obsah alkoholu, původní stupňovitost a extrakt piva.

Obsah alkoholu je možné měřit v rozsahu 0 – 12 % obj. s opakovatelností 0,01 %, původní stupňovitost v rozsahu 0 – 30° a s opakovatelností 0,03°.

Tento přístroj lze propojit s analyzátorem obsahu CO2 - MD05.

Ke staženíRada odborníka

LP20 přenosné analyzátory nápojů

Přenosné optické analyzátory nápojů od firmy Maselli je možné používat pro práci v laboratoři i pro měření at-line, tedy přímo na lince, případně z tanků.

Konfigurace LP20 pro měření:

  • alkoholu
  • původní stupňovitosti
  • extraktu
  • CO2
  • kombinace CO2/O2.

DetailKe staženíRada odborníka

Elektrický ebulioskop – stanovení obsahu alkoholu ve vínech a kvasících moštech

Pro rychlé stanovení obsahu alkoholu ve vínech, kvasících moštech a dalších alkoholických produktech s obsahem alkoholu do 20 % obj. je vhodný elektrický ebulioskop. Tento přístroj měří obsah alkoholu za pomoci měření bodu varu vzorku s využitím elektrického topného tělíska a průtokového chladiče.

Elektrický ebulioskop s průtokovým chladičem a topným tělískem je rovněž vybaven displejem, na kterém se zobrazuje teplota. Protože tato metoda pro stanovení alkoholu vychází z měření bodu varu vzorku, ebulioskop se denně kalibruje na teplotu bodu varu vody nebo standardu. Přesnost této metody je například u suchých vín +- 0,1 % obj.

Typy ebulioskopů

  • s elektrickou sondou,
  • s klasickým teploměrem,
  • pro víno či octy.

Rada odborníka

Kovový ebulioskop

Klasický kovový ebulioskop umožňuje rychlé stanovení obsahu alkoholu ve vínech a dalších alkoholických produktech s obsahem alkoholu do 20 % obj. Princip tohoto modelu ebulioskopu spočívá v měření bodu varu vzorku, který závisí na obsahu alkoholu a na atmosférickém tlaku. Na základě zaznamenaného bodu varu je obsah alkoholu odečítán přímo z odečítacího disku.

Tento přístroj využívá klasický kahan a voda v chladiči musí být po každém měření měněna.

Rada odborníka

DE - destilační jednotka

Pro velmi přesné stanovení obsahu alkoholu především u vín dodáváme destilační jednotku DE 2000. Tato jednotka odpovídá požadavkům OIV na destilaci alkoholu a těkavých kyselin.

K dispozici je ve dvou verzích DE 2000 s koncovkou na základě měření času a DE EVO s koncovkou na základě vážení vzorku.

Rada odborníka

BA 06 - online analyzátor piva

BA06 - modulární analyzátor piva je jediné skutečně on-line řešení pro analýzu piva. Tento systém v kompletní konfiguraci měří velmi přesně alkohol, původní stupňovitost, extrakt a obsah CO2 v pivu. Díky unikátní konstrukci je přístroj umístěn přímo na potrubí bez nutnosti použití bypassu. Tato možnost instalace zaručuje nejlepší možné hygienické podmínky a eliminuje riziko kontaminace.

Ke staženíRada odborníka

Naši odborní poradci

Ing. Mária Leitnerová

Odborný poradceRegion SKNapište nám+421 907 651 808

Václav Müller

Odborný poradceRegion ČR, SKNapište nám602275131

Miroslav Šícha

Odborný poradceRegion SKNapište nám735 171 328

Ing. Jakub Tuček

Odborný poradceRegion ČRNapište nám605 950 489

Mgr. Filip Teper

Odborný poradceRegion ČRNapište nám606 863 045

Dokumenty ke stažení

Prosíme vyplňte kontaktní formulář a vyberte si dokumenty ke stažení.

ODESLAT

Potřebujete poradit? Napište námODESLAT FORMULÁŘ

SIOT Trade s.r.o. 
člen skupiny 
O.K. SERVIS BioPro, s.r.o.

dodavatel laboratorního skla, spotřebního materiálu a
komplexního vybavení pro laboratoře
www.siot.cz

© 2021 O.K. SERVIS BioPro, s.r.o.