Extrakce a PCR

Pro izolaci nukleových kyselin je možné využít vysokokapacitní přístroj IDEAL 96, který nabízí robustní a automatický přístup. Svou univerzálností je vhodný do všech typů laboratoří pracující v oblasti molekulární diagnostiky. Středně velké a menší laboratoře pak mohou využít IDEAL 32. Pro následnou PCR detekci poskytujeme celou řadu PCR přístrojů od společnosti Bio-Rad Laboratories.  

IDEAL TM - Extrakční automat

IDEAL TM je univerzální automat pro extrakci nukleových kyselin. Jedná se o systém s vysokou účinností a čistotou, kdy jsou extrakce a čištění DNA a RNA prováděny pomocí magnetických kuliček.

Úspěch qPCR downstream analýzy závisí na vysoce kvalitním, opakovatelném přečištění nukleových kyselin. Přístroje IDEALTM jsou navrženi tak, aby poskytovaly výsledky vysoké kvality s minimálním zásahem obsluhy. Pomáhají automatizovat významnou část průběhu celého procesu izolace.

Možnost výběru ze dvou systémů s rozdílnou průchodností - na izolaci ve formátu 32 a 96 vzorků v jednom kole.

Přednosti

  • Vysokokapacitní čištění nukleových kyselin.
  • Intuitivní zařízení, připravené k použití s přednastavenými IDvet protokoly.
  • Vytvoření vlastních protokolů bez potřeby doplňkového software.
  • Důsledné získání nukleových kyselin vysoké kvality z široké škály druhů vzorků.

DetailKe staženíRada odborníkaVideo

PCR

PCR je založené na principech molekulární biologie, tzn. detekce molekuly DNA dané bakterie. Tímto způsobem je možné detekovat bakterie do 24 hodin od pomnožení vzorku. Molekula DNA bakterie je detekčním kitem rozpoznána, dojde k jejímu označení fluorogenní látkou a následně k odečtu signálu. Díky tomu je možná i kvantifikace. Metoda je vhodná pro laboratoře s detekcí patogenů požadující rychlo analýzu.

Rada odborníka

Vivalytic Viral Respiratory Tract Infection Array

Vivalytic plně automatizovaný analyzátor pro rychlou a triviálně jednoduchou multiplexní PCR analýzu vzorku v místě péče (Point of Care). Tato jedinečná platforma umožňuje provést stanovení COVID-19, Multiplexu VRI (Viral respiratory infections vč. COVID-19) a dalších multiplexních stanovení pro jiné druhy onemocnění) přímo v ordinaci, poliklinice či na akutním příjmu. 

Princip je založen na použití uzavřených kazet obsahujících všechny nutné reagencie k provedení PCR analýzy a detekční biochip.

Uživatelsky jednoduchá obsluha. Vzorek (výtěr nosohltanu) je napipetován do kazety, která je vložena do analyzátoru Vivalytic. Následně přístroj automaticky analýzu a zobrazí výsledek.

Platforma Vivalytic je výsledkem společného vývoje společností Bosch a  Randox.

Podrobné informace o analyzátoru Vivalytic a další produktech společnosti Randox získáte zde

DetailKe staženíRada odborníkaVideo

Gene-up

Gene-Up je moderní a spolehlivý analyzátor, který využívá analytickou metodu založenou na RT-PCR detekci alimentárních patogenů. Maximálně zjednodušený pracovní postup vám v kombinaci s uživatelsky jednoduchým přístrojem pomohou maximálně zefektivnit výtěžnost a produktivitu vaší laboratoře.

Metodika Gene-Up je díky své spolehlivosti a rychlosti vhodná jak do laboratoří v potravinářské výrobě tak i do kontrolních a dohledových laboratořích státní správy. Jeho široké využití v testování potravin jej činí vhodným nástrojem pro monitorování mikrobiální kvality potravinářských výrobků. 

Rada odborníka

Naši odborní poradci

Tomáš Černý

Odborný poradceRegion ČRNapište nám+420 724 440 782
  • The IDEAL DNA/RNA extraction robots
  • Randox Vivalytic Analyzátor
Seznamte se s roboty IDEAL společnosti IDvet pro automatickou extrakci DNA a RNA.

Prohlédněte si video
Seznamte se s funkcemi analyzátoru Vivalytic

Prohlédněte si video

Dokumenty ke stažení

Prosíme vyplňte kontaktní formulář a vyberte si dokumenty ke stažení.

ODESLAT

Potřebujete poradit? Napište námODESLAT FORMULÁŘ

SIOT Trade s.r.o. 
člen skupiny 
O.K. SERVIS BioPro, s.r.o.

dodavatel laboratorního skla, spotřebního materiálu a
komplexního vybavení pro laboratoře
www.siot.cz

© 2024 O.K. SERVIS BioPro, s.r.o.