Inokulace, inkubace, odečítání

Specializované mikrobiologické laboratoře vyžadují kvalitní vybavení pro práci se vzorky jako např. inokulace, inkubace, odečítání a to ve speciálních podmínkách. Nabízíme kvalitní přístroje jako například anaerobní a mikroaerobní stanice, mikrobiologické inkubátory a klimatické komory, hypoxické pracovní stanice, kahany, laboratorní aspirátory.

Automatický spirálový očkovač WASP Touch

Při očkování na povrch Petriho misek se stále více využívají tzv. automatické spirálové očkovače s různými očkovacími módy. Ty umožňují očkování až čtyř po sobě jdoucích ředění na jednu misku.

WASP Touch je nový spirálový očkovač fungující bez nutnosti samostatného zdroje podtlaku. Systém je extrémně jednoduchý a majiteli poskytuje skutečné úspory nákladů na spotřebním materiálu a zlepšuje pracovní proces snížením místa v inkubátoru. Vzorek může být nasáván z kádinek, lahviček nebo zkumavek – poskytuje maximální flexibilitu při používání.

WASP Touch provádí ekvivalent tří logaritmických sériových ředění na misku o průměru 90 mm a čtyři logaritmická ředění na misku 150 mm. Spirálové očkování je dobře zdokumentováno a validováno jako účinná metoda pro odečítání mikroorganismů. Techniky spirálového očkování jsou uznávány v normách ISO 4833-2 a 7218, jakož i v AOAC 977.27 standardu.

 

 

DetailKe staženíRada odborníkaVideo

Anaerobní pracovní stanice

Anaerobní stanice jsou důležitou součástí mikrobiologických laboratoří, kde je třeba snadno zpracovat, kultivovat a zkoumat vzorky bez vystavení atmosférickému kyslíku. Anaerobní kultivační stanice Don Whitley jsou navrženy jako flexibilní modulární systém maximalizující pohodlí uživatele – každá funkce systému je koncipována tak, aby tvar a vnitřní rozměry stanice, stejně jako ovládání a multifunkční port, splňovaly vysoké nároky obsluhy.

Unikátní výhodou je systém bez rukávů, který při vstupu do pracovní stanice spotřebuje osmkrát méně plynu v porovnání s konvenčním systémem. Dále také automatizovaná regulace vlhkosti bez nutnosti údržby uživatelem.

Rada odborníkaVideo

Mikroaerobní pracovní stanice

Mikroaerobní pracovní stanice Don Whitley jsou ideální pro studium a izolaci Campylobacter spp., Helicobacter pylori a dalších podobně náročných organismů. Jedná se o 4plynovou soustavu se zabudovanou technologií detekce plynů, která umožňuje naprogramovat přesnou koncentraci plynu a je ideální pro manipulaci se vzorky v udržitelném mikroaerobním prostředí.

Rada odborníka

Hypoxické pracovní stanice

Hypoxická stanice vytváří hypoxické a anoxické podmínky v řízeném a udržovaném pracovním prostředí. Je ideální pro vědce v oblasti buněčných a tkáňových kultur, kteří chtějí přesně kontrolovat kyslík, oxid uhličitý, teplotu a vlhkost. Aplikace pro toto zařízení zahrnují výzkum rakoviny, neurologie a kardiovaskulární výzkum, stejně jako mnoho dalších typů práce s buněčnou kulturou.

Ke staženíRada odborníka

Laminární boxy

K inokulaci vzorků nabízíme laminární boxy ve vertikálním provedení, tzv. "biohazard" (ochrana vzorku i ochrana pracovníka) nebo v provedení horizontálním (ochrana vzorku). Vertikální biohazardy jsou vhodné pro práci s patogeny v klinických či akreditovaných laboratořích, boxy horizontální jsou vhodné pro základní mikrobiologický monitoring, např. v potravinářství, kosmetice či farmacii. Očkovací boxy jsou dodávány v různých velikostech a s různým stupněm vybavenosti (UV lampa, plynový ventil, el. zásuvka, luminiscenční osvětlení, podstavce a další).

Rada odborníka

Mikrobiologické inkubátory a klimatické komory

K inkubaci vzorků jsou určeny mikrobiologické inkubátory v různých velikostech s nastavitelnými pracovními cykly, s chlazením i bez chlazení. Dále existuje možnost využití inkubátorů s bezkyslíkovou atmosférou (anaeroby).

DetailRada odborníka

Kahany

Plynové bezpečnostní kahany pro sterilizaci kliček, ožehnutí zkumavek s kovovými uzávěry, skleněných pipet atd., jsou nezbytnou součástí mikrobiologické laboratoře. Připojení je možné na zemní plyn nebo propan-butan. Kahany mohou být vybaveny nožním pedálem i optosenzory k ovládání. K nadstandardnímu vybavení potom patří automatická sterilizace kliček. Plynové bezpečnostní kahany jsou vhodné také jako doplněk do laminárních boxů.

Jsou navíc opatřeny automatickým vypínáním plamene, což zabraňuje nárůstu teploty během inokulace v boxech. Přenosné kahany jsou vhodné pro odběr vzorků ze vzorkovacích kohoutů či ventilů.

DetailRada odborníka

Poloautomatické či plně automatické odečítačky

Poloautomatické či plně automatické odečítačky kolonií jsou používány k odečítání kolonií bakterií či plísní a kvasinek na misce. Jiné odečítačky jsou určeny ke stanovení průměru inhibičních zón. Plně automatická odečítací zařízení jsou vybavena videokamerou v barevném či černobílém provedení a vyhodnocovacím softwarem. Určena jsou pro misky inokulované přelivem, roztěrem či do spirály.

DetailRada odborníka

Laboratorní aspirátor AsPROVac

Kompaktní laboratorní aspirátor AsPROVac je flexibilní. K používání není potřeba zajišťovat žádné přídavné komponenty. 

Výhodou je možnost změny rychlosti odsávání v rozmezí 15 stupňů a možnost kompletní strilizace v autoklávu. Aspirátor je vybaven funkcí pro bezpečné odsávání a likvidaci biologických odpadních kapalin.

AsPROVac je vhodným doplňkem hypoxických stanic. 

Ke staženíRada odborníka

Anaerobní transparentní box

Pro vytvoření perfektních podmínek pro izolaci a kultivaci anaerobních a mikroaerobních organismů.  Obdélníková, průhledná nádoba je ideální pro práci s Whitley Gassing systémem, ale lze ji využít i samostatně s vyvíjecími sáčky na výrobu plynu.  Pojme 12-14 Petriho misek o průměru 90mm či 5x96 jamkových mističek.

Whitley Anaerobic Jar je velmi flexibilní v možnostech vytvoření různých požadovaných atmosférických podmínek.

Obdélníkový tvar šetří místo v inkubátoru, nádoby lze během inkubace naskládat na sebe. Součástí je bezpečnostní ventil, který zajistí potřebnou míru vakua, ale díky odolnému materiálu nádoba nepodléhá ani při podtlaku žádné deformaci. Západky jsou na pevno připojeny k víku, tím je zabráněno chybnému uzavření. 

Ke staženíRada odborníka

AtmoGen – Jar gassing system

Novinka nahrazující Jar Gassing System přináší řadu výhod. Díky volitelnému vstupu dvou plynů může AtmoGen vytvářet více atmosfér: anaerobní, mikroaerobní a se zvýšeným podílem CO2 (pro kapnofilní bakterie) – a to pohodlným, rychlým a levným způsobem. Jedním z hlavních vylepšení je možnost vytvářet zvolenou kultivační atmosféru až ve třech nádobách současně.

Jeho použití je snadné, nevyžaduje žádné složité školení obsluhy a lze jej použít s vašimi stávajícími anaerobními nádobami (pomocí sady adaptérů). V porovnání s generačními sáčky snížíte s novým Atmogenem náklady až o 85 %. Gassing systém vytváří perfektní podmínky pro růst anaerobů za méně než 2 minuty a mikroaerofilů jen za 19 sekund. Je tak 3x rychlejší než konkurenční produkty.

Nové funkce

 • Pracuje s opakovaně použitelným katalyzátorem.
 • Je dodáván s volitelnou kontrolou katalyzátoru, která uživateli zajistí jeho maximální funkčnost. 
 • Umožňuje připojení přes USB a Ethernet.
 • Flexibilní připojení k téměř jakékoli tiskárně.
 • Uchovává data 90 dní.

Rada odborníkaVideo

GENbag / GENbox

 Generátory atmosféry pro náročné bakterie, jejichž vysoký výkon vytvoří potřebnou atmosféru za méně než jednu hodinu:

 • Anaerobní bakterie: GENbag anaer / GENbox anaer,
 • Mikroaerofilní bakterie (Campylobacter, Helicobacter, Mycoplasma aj.): GENbag microaer / GENbox microaer,
 • Kapnofilní bakterie (vyžadující CO2: Neisseria, Haemophilus aj.): GENbag CO2 / GENbox CO2.

Kultury lze pozorovat bez otevření systému.

Výhody:

 • Praktičnost: lGENbag je průhledný sáček pro inkubaci jednotlivých vzorků / lGENbox je průhledný a stohovatelný pro praktičtější použití.
 • Zabezpečení: bez uvolňování vodíku tedy zcela bezpečné pro uživatele.
 • Úspornost: žádný další materiál (pipeta, stříkačka, údržba a výměna palladiového katalyzátoru, ...).

DetailRada odborníka

Naši odborní poradci

Tomáš Černý

Odborný poradceRegion ČRNapište nám+420 724 440 782
 • Spirálový očkovač
 • Anaerobní stanice DWS
 • Gassing System Whitley
 • Whitley AtmoGen
Seznamte se s automatickým spirálovým očkovačem firmy DWS

Prohlédněte si video
Prohlédněte si video a seznamte se s fungováním a výhodami anaerobních pracovních stanic DWS.

Prohlédněte si video

Gassing System Whitley

Seznamte se blíže s výhodami gassing systému společnosti Whitley, mezi které patří rychlost, opakovatelnost, jednoduché použití a nízké náklady.Prohlédněte si video
Whitley AtmoGen - nový a vylepšený systém pro zplynování sklenic - má svěží, moderní grafiku, software na míru a volitelný vstup dvou plynů. Seznamte se s jeho výhodami.

Prohlédněte si video

Dokumenty ke stažení

Prosíme vyplňte kontaktní formulář a vyberte si dokumenty ke stažení.

ODESLAT

Potřebujete poradit? Napište námODESLAT FORMULÁŘ

SIOT Trade s.r.o. 
člen skupiny 
O.K. SERVIS BioPro, s.r.o.

dodavatel laboratorního skla, spotřebního materiálu a
komplexního vybavení pro laboratoře
www.siot.cz

© 2024 O.K. SERVIS BioPro, s.r.o.