Sterilizace a příprava médií

V mikrobiologii jsou kladeny nároky na přesnost a spolehlivost laboratorních přístrojů pro přípravu kultivačních médií, jejich rozplňování a sterilizaci. Nabízíme přístroje, které díky automatizaci optimalizují jednotlivé laboratorní úkony od přípravy kultivačních médií až po přípravu vzorků. Nabízíme například karuselové rozplňovací systémy, čerpadla pro manuální a automatické dávkování, parní sterilizátory, resp. autoklávy.

Autopreparátory MASTERCLAVE®

Autopreparátor MASTERCLAVE® je automatizovaný systém pro přípravu kultivačních médií. Toto řešení díky automatizaci optimalizuje jednotlivé laboratorní úkony od přípravy kultivačních médií až po přípravu vzorků.

Autopreparátory jsou k dispozici ve dvou provedeních o různé kapacitě, vykazují vysokou výkonnost při přípravě kultivačních médií, agaru či bujonu. Díky precizní kontrole teploty jádra přístroje a vysoce účinnému systému promíchávání připraví MASTERCLAVE® kultivační médium a zajistí homogenitu, fertilitu a sterilitu. Přístroje jsou využitelné pro průmyslovou přípravu médií a pro mikrobiologické laboratoře klinické, farmaceutické nebo potravinářské.

Rada odborníka

Rozplňovací systémy - APS One™

Pro rozplňování tekutých médií nabízíme karuselové rozplňovací systémy pro plnění Petriho misek. APS One™ umožňuje plnění a přípravu stovek Petriho misek ve velmi krátkém čase, čímž laboratoři dovoluje používat vlastní spolehlivá kultivační média. Tento automatizovaný systém vám ušetří čas a zajistí funkčnost vašich kultivačních médií i reprodukovatelnost šarží.

Díky okamžitému uzavření misky po naplnění pod působením UV záření je zajištěno nižší riziko kontaminace. Kompaktní velikost přístroje APS One™ usnadňuje obsluze vkládání a vyjmutí misek. Integrovaný systém chlazení misek zkracuje dobu tuhnutí a snižuje kondenzaci. APS One™ je kompatibilní s téměř všemi typy plastových misek. V rámci volitelného příslušenství je možné snadno rozšířit plnící systém a používat APS One™ pro misky o velikosti 90 mm i 55 mm.

DetailKe staženíRada odborníka

Peristaltické čerpadlo PMi

PMi je peristaltické čerpadlo pro manuální a automatické dávkování objemu kapaliny od 1 ml s vysokým stupněm přesnosti. Má intuitivní 5" barevný dotykový displej se sérií přizpůsobitelných programů a RFID dosledovatelností. Jsou zde použity vysoce kvalitní hadičky s dlouhou životností v 5 různých průměrech.

PMi jsou k dispozici s jedním nebo dvěma čerpadly (E-PUMP), při zájmu o zvýšení plnící kapacity je lze dovybavit i dodatečně. Reverzibilní směr čerpadla umožňuje flexibilní práci. Automatická kalibrace zaručuje přesnost a šetří čas i peníze.

DetailKe staženíRada odborníka

Parní sterilizátory, resp. autoklávy

Parní sterilizátory, resp. autoklávy, jsou dodávány v horizontálním i vertikálním provedení, s různými pracovními objemy a s různým stupněm automatizace. V nabídce máme i skříňové autoklávy jedno či dvoudvéřové s vakuovým provozem i bez vakua.

Parní sterilizátory slouží ke sterilizaci drobného spotřebního materiálu, laboratorního skla či jiných předmětů. Uplatňují se i při výrobě, sterilizaci či rozváření živných médií. Dodáváme také autoklávy určené k dekontaminaci laboratorního odpadu.

DetailRada odborníka

Naši odborní poradci

Tomáš Černý

Odborný poradceRegion ČRNapište nám+420 724 440 782

Dokumenty ke stažení

Prosíme vyplňte kontaktní formulář a vyberte si dokumenty ke stažení.

ODESLAT

Potřebujete poradit? Napište námODESLAT FORMULÁŘ

SIOT Trade s.r.o. 
člen skupiny 
O.K. SERVIS BioPro, s.r.o.

dodavatel laboratorního skla, spotřebního materiálu a
komplexního vybavení pro laboratoře
www.siot.cz

© 2024 O.K. SERVIS BioPro, s.r.o.